Oy kullanmak isteyen engellilere müjde

TÜM İMKÂNLAR SEFERBER EDİLSİN Engelli bireylerin sahip oldukları temel hak ve özgürlüklerden herhangi bir kısıtlama olmaksızın yararlanabilmelerin...

TÜM İMKÂNLAR SEFERBER EDİLSİN

Engelli bireylerin sahip oldukları temel hak ve özgürlüklerden herhangi bir kısıtlama olmaksızın yararlanabilmelerini istediklerini söyleyen Engelliler Meclisi Başkanı Nesrin Atar, engellilerin oy kullanabilmeleri için ilimizdeki tüm imkân ve yetkilerin seferber edilmesi gerekliliğine dikkat çekmişti.

Genel Sekreter Gültekin Görüm,  yaklaşan  1 Kasım Genel Seçimlerde engellilerin  ulaşım ve erişim noktasında yaşayacakları sıkıntıları  en aza indirgemek için engelli vatandaşların kendi istekleri doğrultusunda oy kullanacakları noktalara engellilere uygun araçlar vasıtasıyla ulaşım ve erişimin gerçekleşmesini istediklerini ifade etmişti.

Başkan Abdullah Köktürk ise engellilerin oy kullanacakları binalarının fiziki şartlarının gözden geçirilerek engellilerin erişimine uygun gerekli iyileştirmelerin yapılması konusunda görüş bildirmişti.


GEREKLİ MERCİLER İLE GÖRÜŞÜLDÜ

Basın açıklamasını takiben Kocaeli Vali Yardımcısı Sayın Aziz İnci, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyelerin yetkilileri ile görüşülerek söz konusu kurumların mevcut imkân ve yetkilerini seferber etmeleri gerekliliğine dikkat çekildi. Tüm kurumlar konuyla yakından ilgilendi ve çeşitli istişareler sonucu neler yapılabileceği görüşüldü.


GÖRÜŞMELER SONUÇ VERDİ

Sonuç olarak 1 Kasım Pazar günü oy kullanmak isteyen fakat çeşitli nedenlerle oy kullanacakları noktalara ulaşamayacak durumda olan engelli vatandaşlarımızın bulundukları ilçelerden aşağıdaki listede belirtilen telefon numaralarını arayarak yardım ve destek isteyebilirler. Engelli vatandaşlarımız evlerinden alınarak oy kullanacakları noktalara götürülecek ve evlerine geri götürülecektir. Tüm engelli vatandaşlarımızın bilgisine sunar.

 

ENGELLİ VATANDAŞLARA HİZMET İÇİN ULAŞIM BİLGİLERİ

İLÇE ADI TELEFON GEBZE 0530 317 97 61 DARICA 745 59 53 ÇAYIROVA 0530 963 61 18 DERİNCE 0532 628 17 18 GÖLCÜK 0533 431 31 69 KÖRFEZ (14:30'DAN SONRA) 0539 285 85 81 KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ AMBULANS 444 11 41

28 Ekim 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

AHMET AKIN - Bu çalışmayı yürekten kutluyorum.Ancak Kocaelide bu kadarmı ilçe var.Mesela Kandırada engelli vatandaş yokmu.Diğer ilçelerde bu çalışma neden yapılmaz.

Yanıtla . 0Beğen 28 Ekim 13:38
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR