MARKA’dan çok önemli destek

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA)'nın Makine İmalat Sektörünün Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında Uzmanlar Platform Hidromekanik Makin...

BÜYÜT

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA)'nın Makine İmalat Sektörünün Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında Uzmanlar Platform Hidromekanik Makina Mühendislik firmasının hazırladığı “Elektrikli Hortum Tamburu Tasarımı, Geliştirilmesi ve İmalatının Gerçekleştirilmesi” projesi faaliyete geçiyor.

 

PROJE BEDELİ 410 BİN TL

MARKA’nın desteği ile hazırlanan projenin toplam bütçesi 410 bin TL. Bu proje ile Uzmanlar Platform firmasının, ülkemizde üretimi bulunmayan ve tamamı ithalat edilen elektrikli hortum tamburunu imal edilerek, bölgemiz ve ülkemiz ekonomisine katkı sağlaması amaçlanıyor.

 

DESTEĞE DEVAM

Uzmanlar Platform Hidromekanik Makina Mühendislik firmasını ziyaret eden ve konuyla ilgili bir açıklama yapan MARKA Genel Sekreteri Dr. Fatih Akbulut; “MARKA olarak Uzmanlar Platform firmasına, vinç imalatında önemli bir parça olan elektrikli hortum tamburunun üretilmesi ve ithal girdilerin azalması amacıyla hibe destek sağlandı. Şirket bu destekle üretim maliyetlerini ve imalattaki dışa bağımlılığı azaltmıştır. Ajansımızın Makine İmalat Sektörünün Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında verdiği bu destek firmalarımızın ürün çeşitliliğinde artış sağlıyor. Ayrıca rekabet gücünü de artırıyor. MARKA olarak desteklerimiz sürecektir” dedi.

 

PARA ÜLKEMİZDE KALACAK

Proje koordinatörü Yusuf Tursun da açıklamasında 410 bin TL bütçeye sahip projede, ithalatın yüzde 10, üretim maliyetinin yüzde 25 oranında azaltılması, ürün çeşitliliğinde yüzde 5, ciroda yüzde 7 oranında artış sağlanmasının hedeflendiğini ifade etti. Proje için çalışmalara başladıklarını aktaran Yusuf Tursun, “Proje ile ithalata harcanacak paranın ülkemizde kalmasını amaçlıyoruz” dedi.

03 Eylül 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR