Akyıldız: Seçim beyannamelerinde memur yok

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) Kocaeli İl Temsilcisi Sami Ayyıldız bir basın açıklaması yaparak; Eylül ayı enflasyon ora...

BÜYÜT

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) Kocaeli İl Temsilcisi Sami Ayyıldız bir basın açıklaması yaparak; Eylül ayı enflasyon oranı kadar aynı ay içinde okulların açılması ve kurban bayramının olması gibi nedenlerden dolayı ücretinden başka geliri olmayanların belinin büküldüğünü, peş peşe açıklanan seçim beyannamelerinde memurların yer almadığını söyledi.

 

“İNANDIRICI BULMADIK”

Sami Ayyıldız, “TÜİK tarafından açıklanan rakamlara göre Eylül  ayı enflasyon oranı (TÜFE) yüzde 0.89 artarak 2015 yılının ilk 9 aylık enflasyon oranı yüzde 6, 21 olarak gerçekleşmiştir. Mevsimlik ürünler hariç tutulduğunda ise 9 aylık enflasyon oranı yüzde 7,24’e yükselmektedir. BASK olarak, TÜİK rakamlarını inandırıcı bulmadığımızı defalarca kamuoyu ile paylaştık” şeklinde konuştu.

 

“RAMAZAN AYINDA BİLE ENFLASYON DÜŞTÜ”

TÜİK’in  rakamlarla oynadığı inancını koruduklarını ekleyen Ayyıldız, “Ramazan ayında bile enflasyonu düşürmeyi başaran TÜİK’in, okulların açıldığı ve kış sezonuna hazırlıkların başladığı, bu nedenle sektörde fiyatların tavan yaptığı bir ayda giyim ve ayakkabı sektöründe bile düşüş açıklaması  manidardır. İstatistiklerle ne kadar oynanırsa oynansın, memurların ve emeklilerinin kayıplarını saklamak veya gizlemek  mümkün değildir” dedi.

11 Ekim 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR