Kırım Dernekleri Federasyonu’nun sağlık hizmeti

Kırım Dernekleri Fedrasyonu, Kocaeli Kırım Tatarları Derneği, Sağlık Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı Odesa Konsolosluğunun ortak gayret ve çalışmala...

BÜYÜT

Kırım Dernekleri Fedrasyonu, Kocaeli Kırım Tatarları Derneği, Sağlık Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı Odesa Konsolosluğunun ortak gayret ve çalışmaları ile Kırım'da tedavileri mümkün olmayan hasta çocuk soydaşları Refat Seyitnebiyev, Arslan Selimov, Elvin Kadirov, Amine İbragimova ve Elmaz Kumysheva refakatçileri Leman Selimova, Eldara Kadirova, Melihe İbragimova, Marlen İbragimov ve Azize Kumysheva ile birlikte İstanbul'a ulaştı. Hasta soydaşlar, derneğin organizasyonu ile ambulanslarla Atatürk Hava Alanı’ndan alınarak Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki odalarına yerleştirilerek tedavilerine başlandı.

 

Hasta çocuklar için başta Kırım Dernekleri Federasyonu başkanı Vefa İbrahim Aracı, genel sekreteri Zümran Aracı, sekreteri Ferit Toplu'nun yanı sıra Odessa Başkonsolosu Nur Özge Sağman, muavin konsolos Leman Sınav hanım ellerinden gelen her türlü gayreti gösterdiler.

 

Kocaeli Kırım Tatarları Derneği’nden 3 kişilik bir grup her gün çocukların ihtiyaçlarının giderilmesi için Rusça bilen tercüman ile birlikte hastanede hazır bulunmaktadır.

21 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR