“Engelsiz Kulaçlar” atılacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi özürlü bireylerin yüzme öğrenerek sosyal hayata katılımlarını artırmak amacı ile anlamlı bir proje yürütüyor. Engelsiz K...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi özürlü bireylerin yüzme öğrenerek sosyal hayata katılımlarını artırmak amacı ile anlamlı bir proje yürütüyor. Engelsiz Kulaçlar adı verilen proje kapsamında 1 Aralık Perşembe günü engelli 26 kişinin yarışacağı yüzme müsabakaları düzenlenecek.

YÜZEREK ENGELLER KALKACAK
Kocaeli’de yaşamakta olan özürlülerin ekonomik, sosyal, fiziksel, psikolojik ve kültürel gibi alanlardaki birçok sorunu çözmek için hizmetlerine devam ediyor. Bu çerçevede özürlülerin toplumsal hayata en üst düzeyde katılımlarının sağlanması amacıyla önemli projeler hayata geçiriliyor. Engelsiz Kulaçlar Projesi de sporun ön planda olduğu önemli çalışmalardan biri.

YARIŞLAR 1 ARALIK PERŞEMBE GÜNÜ
Büyükşehir Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında 1 Aralık Perşembe gününde yüzme yarışları organize edildi. Saat 10: 00’da başlayacak Engelsiz Kulaçlar müsabakası Kocaeli Yıldızlar Kulübü Eğitim Tesislerinde yapılacak. Müsabakaya, engel durumları, yaşları ve kurumları farklı 26 öğrenci katılacak. İlk kez yüzme öğrenen engellilerin katılacağı anlamlı yarışma 4 ayrı yüzme stilinde gerçekleşecek.

29 Kasım 2011 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR