Kuzey bebek KOÜ’ye getirilecek

Yoğun bakımda yer olmadığı için Başkent Üniversitesi’ne nakledilen Kuzey bebek ağızdan soluk almaya başladı. Kuzey bebeğin durumu aynı şekilde devam e...

BÜYÜT

Yoğun bakımda yer olmadığı için Başkent Üniversitesi’ne nakledilen Kuzey bebek ağızdan soluk almaya başladı. Kuzey bebeğin durumu aynı şekilde devam ederse bugün Üniversite Hastanesi’ne sevk edilecek.

Bilindiği gibi Boğazına elma parçası kaçtığı için Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan 1,5 yaşındaki Kuzey Ali Bal’ın KOÜ Tıp Fakültesi’ne sevki sırasında ambulans rezaleti yaşanmıştı. Bir haftası yoğun bakımda olmak üzere 1 aylık tedavinin ardından bilinci açılmayan Kuzey bebek, 11 Şubat Cuma günü taburcu edilmişti. Kuzey bebek iki gün sonra annesi Fidan Bal tarafından kontrol için hastaneye götürüldüğünde ellerinde morarma fark edilmiş ancak yoğun bakımda yer olmadığı için hava ambulansıyla İstanbul Başkent Hastanesi’ne nakledilmişti.

AĞIZDAN SOLUK ALMAYA BAŞLADI
Başkent Hastanesi’nde Çocuk Nörolojisi olmadığı için Erişkin Yoğun Bakım’a alınan Kuzey bebek, 4 günlük tedavinin ardından solunum cihazından çıkarıldı. Ancak Başkent Hastanesi de yoğun bakımda yer olmadığı için Kuzey bebeğin başka bir hastaneye sevk edilmesi gerektiğini bildirdi. Kuzey bebeğin annesi Fidan Bal, oğlunun kendi kendine nefes almayı sürdürmesi durumunda bugün KOÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edileceklerini söyledi.

HALA BURNUNDAN BESLENİYOR
Bilinci yerine gelmediği için ağızdan beslenemeyen ve yutkunamayan Kuzey bebek burnundan beslenmeye devam ediyor. 11 Şubat Cuma günü taburcu edildiğinde ailesi tarafından alınan aspiratör cihazı ile ağız temizliği yapılan Kuzey bebek için ailesi bıkmaksızın bekliyor. Yeniden KOU Tıp Fakültesi’ne sevk edilmeyi bekleyen aile, minik oğulları için ne Kocaeli de ne de İstanbul’da yer bulunamamasına tepki gösteriyor.

17 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR