AKP’de Civelek koltuğa oturdu

Yetki belgesini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ğn elinden alan Mahmut Civelek, koltuğuna oturdu.Yeni makam odasında tebrikleri kabul eden AKP İl Başkan...

BÜYÜT

Yetki belgesini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ğn elinden alan Mahmut Civelek, koltuğuna oturdu.

Yeni makam odasında tebrikleri kabul eden AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. İl başkanı olmanın herkese nasip olmayacağını söyleyen Civelek, “Aday arkadaşlarımızla sorunlar yaşamadık. Çok güzel bir süreç yaşandı. Geçen süreçte aday arkadaşlarımızla dostluğumuz artmıştır. Hep birlikte Ankara’ya gittik. Hep birlikte olduk” dedi. Civelek, “Sayın Başbakanımızın teveccühü ile bizi tercih etmiştir. Asla hak eden en yüksek vasıflı diye algılanmaması gerekiyor. Bütün teşkilat mensupları kıymetlidir. 5 kişiye indirildiğinde herkesin kendisine göre vasfı vardır” açıklamasında bulundu. Temayül yoklamasında yüzde 70’e varan oy alındığının hatırlatılması üzerine Civelek, “Temayül yoklamaları açıklanmadı. Öyle söyleniyor. Yapılan bir sınavdan çıkarsınız, başarınızla ilgili tahminde bulunursunuz” dedi.

HEYECANLANDIM
Başbakan ile ne görüştünüz sorusuna Başkan Civelek “Ankara’ya davet edildik. Teker teker görüşmelerde bulunduk. Teşkilat Başkanımız Ekrem Erdem ile görüştük. Bizi tanımak istediler. 39 il için bunlar yapıldı. Daha sonra Başbakanımız bizi çağırdı. 35 il başkanı çağrıldı. Uzun bir süre görüşme yapıldı. Herkes ayağa kalkarak kendisini tanıttı. Başbakanımız en ince ayrıntısına kadar sorular sordu. Hele çocuk sayısı konusunda ben yandım. Hangi işi yaptıysanız bunların ayrıntılarını istedi. Kentimizle alakalı bilgiler aldı. Bizde bunları anlattık. İtiraf etmek gerekirse dün akşam kalbimin duracağını zannettim. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile karşı karşıya konuşuyorsunuz” dedi. İlçe başkanlarının atamasının önümüzdeki günlerde yapılacağını söyleyen Civelek, ilk icra kurulu toplantısında atamaların belli olacağını söyledi.

MAHMUT CİVELEK KİMDİR?
1969 yılında Kullar’da doğdu. İlk ve orta ve lise tahsilini Kocaeli’de yaptıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği bölümünü bitirdi. Evli ve 2 çocuk babası olan Civelek, 1994 yılından beri İzmit’te ticaretle uğraşıyor. Mahmut Civelek siyasete 2001’de AKP Kocaeli İl Yönetim Kurulu kurucu üyesi olarak başladı. Siyasi hayatına 2001-2004 yılları arasında AKP Kocaeli İl Yönetim Kurulu Üyesi, 2004-2009 yılları arası Kullar Belediye Başkanı, 2009-2011 AKP Kocaeli İl Başkan Yardımcısı olarak devam eden Civelek 09.02.2011 tarihinde AKP Kocaeli İl Başkanlığı’na atandı.

10 Şubat 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR