Karaosmanoğlu’ya Pinokyo benzetmesi

Halkevleri üyeleri, önceki gün sıra dışı bir eylem gerçekleştirdi. Üyeler “Yalanlara artık yeter!” diyerek Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosm...

BÜYÜT


Halkevleri üyeleri, önceki gün sıra dışı bir eylem gerçekleştirdi. Üyeler “Yalanlara artık yeter!” diyerek Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu’nu Pinokyo’ya benzettiler.

Halkevleri üyesi bir grup Belediye İş Hanı önünde bir araya gelerek Karaosmanoğlu’nu bu güne kadar söz verip tutmadığı vaatleri eleştirdi ve kendisini yalan söyledikçe burnu uzayan masal kahramanı Pinokyo’ya benzetti. Basın açıklaması yapmak üzere toplanan gruptan Yaşar Seymen isimli üye, Karaosmanoğlu’nun vaatlerini yerine getirmediğini ve danışmanını eyleme davet ettiklerini söyledi. Başkanın danışmanı yanına çağırdığında ise başka bir üyenin elindeki olan Pinokyo kuklası herkesi güldürdü. Esprili bir dille Karaosmanoğlu’nu eleştiren Halkevleri üyeleri ellerinde ‘5yıl sonra teleferik dediniz ne oldu?’ yazılı dövizleri taşıdı.

“BU VAATLERİ BİR YERDEN HATIRLIYORUZ”
Sözlerine 30 Mart 2014 yerel seçimlerin yaklaştığını söyleyerek başlayan Halkevleri üyesi Ümit Şeker, Büyükşehir Belediyesi’nin Aralık ayı toplantısını dile getirerek, “İbrahim Karaosmanoğlu yaptığı açıklamada 2015 yılında Kocaeli’de raylı sisteme geçileceği ve tramvay projesinin büyük ölçüde bitirileceğini söyledi. Biz bu vaatleri bir yerlerden hatırlıyoruz” diyerek 5 yıl önce Karaosmanoğlu’nun vermiş olduğu vaatlerden söz etti.

“5 YIL GEÇTİ HALA PROJELER ORTADA YOK”
Şeker, “5 yıl sonra Kocaeli’de monoray, metro, teleferik, hafif raylı sistem, sekaray olacaktı. Aradan tam 5 yıl geçti ve söz ettiğimiz projelerin hiç biri yok. Bunun yanında milyonlarca para verilerek içi boş ulaşım master planları yapıldı” diyerek eleştiride bulundu.

“PARASIZ ULAŞIM İSTİYORUZ!”
10 yıldı AKP’nin ve Karaosmanoğlu’nun bu kentteki hiçbir sorunu çözmediğini söyleyen Şeker, “Otobüs kooperatiflerinin aldığı otobüsleri bizimmiş gibi seçim malzemesi yapanların oyunlarına gelmiyoruz” diyerek nitelikli ve parasız ulaşım istediklerini ifade etti. Şeker son olarak, “Bu kentte Halkevleri var. Sizin yalanlarınızı bir bir ortaya çıkaracağız” dedi.

15 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR