Çayırova'nın simgesi değişiyor

Günden güne büyüyen ve gelişen Çayırova için bir simge oluşturma adına başlayan proje çalışmalarını tamamlayan Çayırova Belediyesi, Fatih Caddesi’nin...

BÜYÜT

Günden güne büyüyen ve gelişen Çayırova için bir simge oluşturma adına başlayan proje çalışmalarını tamamlayan Çayırova Belediyesi, Fatih Caddesi’nin baş tarafında yer alacak şekilde Osmanlı Tuğrasını simgeleyen bir proje inşa edecek.


Kent Silüetine Yeni Bir Simge Ekleniyor

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci öncülüğünde planlanan ve proje çalışmaları tamamlanan Osmanlı Tuğrası için yer tespit çalışmalarını da tamamlayan belediye, projeyi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde hayata geçirecek. 6 metre yüksekliğinde ve 5 metre genişliğinde inşa edilecek projenin yapılacağı alanda incelemelerde bulunan Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Çayırova’nın önemli bir projeye kavuşacağını söyledi.


Başkan Demirci: "Kent Estetiği'ne Katkı Sağlayacağız"

Demirci: “Çayırova’mız günden güne gelişen ve büyüyen bir ilçe. Bizlerde bu nüfus artışını karşılayacak altyapıyı oluşturmak ve sokaklarımızın, caddelerimizin daha düzenli bir üstyapıya kavuşmasını sağlamak için çalışıyoruz. Bunun yanında kent estetiğine katkı sağlamaya yönelik te çalışmalarımız var. Bu kapsamda Osmanlı Tuğrasını simgeleyen projeyi kentin silüetine işlemek istiyoruz. Hemşehrilerimizin Çayırova'ya karşı aidiyat duygusunun gelişmesini çok önemsiyoruz. Vatandaşlarımızın yaşadığı şehre karşı sahiplenme duygusu beslemesi onu sevmesiyle yakından ilgilidir. Bizim de görevimiz hemşehrilerimize, orada yaşamaktan mutluluk duyacağı bir Çayırova oluşturmaktır. Temel hizmetlerin yanında Osmanlı Tuğrası gibi kent estetiğine ve kent kimliğine katkı sağlayacak simge yapılarla hizmetleri taçlandırmaktır" şeklinde değerlendirmede bulundu.

08 Eylül 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR