Aydemir: Muhalefet başarılı değil

1961 İzmit doğumlu olan Mustafa Aydemir; evli ve iki çocuk babası. Çocuklarından biri lise, diğeri ise Ankara Hacettepe Üniversitesi’nde Fizik Bölümü...

1961 İzmit doğumlu olan Mustafa Aydemir; evli ve iki çocuk babası. Çocuklarından biri lise, diğeri ise Ankara Hacettepe Üniversitesi’nde Fizik Bölümü öğrencisi. 2009 yılında Federal-Mogul Piston Segman ve Gömlek Üretim Tesisleri’nde yıllarca planlamacı olarak çalışan Aydemir’in işi karakterine de büyük ölçüde yansımış. Röportaj: Hilal GÜDÜCÜ

 

YÖNETİM ÇALIŞMALARI

16 Eylül’de Anavatan Partisi Genel Merkezi aldığı kararlar doğrultusunda, ülke genelinde teşkilatlanmalarının yeniden başlayacağını açıklamıştı. Bu karar doğrultusunda, Kocaeli İl Başkanlığı için Mustafa Aydemir’e tebliğ gönderen genel merkez ilimizde de çalışmalarını başlatmış oldu.

 

AYDEMİR UMUTLU

Ben de yeniden filizlenen ANAP’taki bu gelişmeleri daha iyi değerlendirebilmek adına Mustafa Aydemir ile bir röportaj gerçekleştirdim. Bizi kırmayarak gazetemize gelen Aydemir’le sohbet havasında gerçekleştirdiğimiz röportajda, ANAP’ın gerçek anlamda yeniden filizleneceğini de doğrulamış olduk.

 

Siyasette daha önce ne şekilde yer aldınız?

Profesyonel olarak 2007’de ANAP ile ilçe yönetiminin teşkilatında yer aldım. Bunu dışında ANAP’ın Demokrat Parti ile birlikte çalıştığı dönemde de Ar-Ge’den sorumlu olarak teşkilat çatısında yeter almıştım.

 

ANAP’ın teşkilatlarını kaldırması sonrasında halkta ANAP’ın kapandığı yönünde bir algı oluştu. Geçtiğimiz günlerde de siz il başkanı olarak atandınız. Bu algıyı kırmak için Kocaeli için planınız nedir?

Demokrat Parti ile birleşme sonrasında ANAP’ın faaliyetleri durmuştu. Ancak yeni bir yapılanmaya giden genel merkez 16 Eylül’de bana tebliğ gönderdi. İl başkanı olarak ilk çalışmam il ve ilçe yönetimlerini belirlemek olacak. Türkiye genelinde 48 ilde başkan görevlendirildi ve bu çalışma 81 ilde de devam edecek.

 

‘GÜZEL PROJELERE İMZA ATIYORUZ’

Bunun dışında Kocaeli’de de özellikle gençlere ve kadınlara yönelik çalışmalarımız olacak. Siyasi politikalarımızı belirlerken kaliteyi de buna katacak ve farklı olarak bu alanda yer alacağız. İnsan olarak biz mal üretip satarak kar etmeyi düşünürüz. Ticarette neden bunu yapmayalım? Teşkilatla birlikte güzel projelere imza atacağız. Görev verdiğim arkadaşlar da yetkin insanlar. Biz kendimize güveniyoruz.

 

‘EĞİTİMLER VERİLECEK’

Yenilenmiş, ama ANAP çizgisinin özünü kaybetmeden. Özellikle de parti içi eğitimlere ağırlık vereceğiz. Eğitim her şeyden önemli. Tüm yönetimlerde kullanılabilecek bir organizasyon şeması hazırladım ve bunu genel merkeze sundum. Projenin patenti tamamen bana ait. En kısa sürede genel merkezin de onayıyla teşkilatlanmayı ve eğitimleri ANAP bünyesinde vermeye başlayacağız. Biz burada siyaset ve politika üreteceğiz.

 

ANAP’ın şu an il binası dahi yok. İzmit’te bu konudaki çalışmalarınız ne olacak?

Ben her şeyi tek seferde doğru yapmanın peşimdeyim. Bu yüzden bu konuda hiç acelem yok.

 

2015’te yapılacak seçimlere çok az bir zaman kaldı. Bu seçimlerden den beklentiniz nedir?

Önemli olan, hedefe en yakın çizgiye gelebilmek. Ve o noktaya gelmek için de teşkilatlanmaya, eğitime ağırlık vermemiz gerekiyor. Her şeyin temelinde eğitim var.

 

Peki bu canlanma biraz zor olmayacak mı? Burada kendinizi nasıl hatırlatacaksınız?

Biz burada daha önce 8 yıl hizmet verdik. ANAP’ın Kocaeli’de köklü bir geçmişi var. Teşkilat kurulduğunda haftada bir kez rutin, bunun dışında güncel gelişmelere göre de yönetimdeki arkadaşlarımla birlikte karar alarak değişen sayıda açıklamalarla basında yer alacağız. Biz elimizi taşın altına sokuyoruz. Kimseden korkumuz yok. Basına karşı da şeffaf olan bir parti il başkanı olmayı hedefliyorum.

 

Yönetim çalışmaları ne zaman tamamlanacak?

Yönetim kurulunda yer alan kişiler belli, birkaç gün içerisinde yönetimi basına tanıtmak amacıyla toplantı yapacağız. Ayrıca Gençlik Kolları Başkanı da belirlendi; Ömer Tarık Dayancı bu görevi üstlenecek. Resmen tebliğ henüz gönderilmedi, ancak tebliği de kendisine en kısa sürede ileteceğim.

 

Muhalefet cephesinde yer almaya gönül verdini ifade ediyorsunuz. Kocaeli’deki diğer muhalefet partilerini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Planlamada bir şey vardır. Rakamlar alsa yalan söylemez. Muhalefet yeterli olsaydı bulundukları yerlerden çok daha iyi yerde olurlardı. Masa başında konuşarak, sokağa inmeden siyaset yapılmaz.

 

ANAP İl Başkanı olarak sizin seçilmenizin sebebi nedir?

Ben aday olmadım, genel merkez beni uygun görmüş ve tebliğ göndermiş. Bu konuda bir bilgim yok, ama Demokrat Parti (DP) döneminde yaptığım teşkilat çalışmaları olmuştu. Beni seçerken bunları göz önünde bulundurmuş olabilirler.

rr-001.jpg

08 Ekim 2014 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR