Belediye İş’ten 3 istifa!

Hiçbir gerekçe gösterilmeden görevden alınan Belediye-İş 1 Nolu Şube Başkanı ve Türk İş İl Temsilcisi Adnan Uyar’a destek olmak amacıyla Şube Sekreter...

BÜYÜT

Hiçbir gerekçe gösterilmeden görevden alınan Belediye-İş 1 Nolu Şube Başkanı ve Türk İş İl Temsilcisi Adnan Uyar’a destek olmak amacıyla Şube Sekreteri Sedat Küçük ve beraberinde Emre Özcan ve İsmail Özdil de istifa kararını açıkladı

Belediye-İş Sendikası’nda düzenlenen basın toplantısında Adnan Uyar’ın görevden alınmasının tamamen tüzük gereği olduğunu ve gelecek seçimlerde yeniden göreve getirilebileceğini ifade eden Şube Sekreteri Sedat Küçük, Uyar’ın örgütlenme sürecinde üstün başarısına dikkat çekerek, mücadelelerinin her durumda devam edeceğini söyledi. Sendika binasında yapılan açıklamanın ardından Sedat Küçük ve beraberindeki işçiler Türk İş Sendikasında Adnan Uyar ile bir araya geldi.
‘İŞÇİLER MAĞDUR OLMAYACAK’
Yeni atanacak müteşebbis heyetiyle birlikte mücadelelerine devam edeceklerini ve 15-20 Nisan tarihleri arasında yeni müteşebbis heyetinin atanacağını açıklayan Sedat Küçük, Belediye-İş sendikasına hangi isim gelirse gelsin mücadelelerinin devam edeceğini ve hiçbir sendikanın bu durumdan kendine pay çıkarmaması gerektiğini söyledi. Küçük, “Adnan Uyar çok iyi bir komutan. Yarın da bu komutanlığa devam edecek. Büyükşehir’deki işçi arkadaşlarımız da hiçbir zaman mağdur olmayacak” dedi.
3 İSTİFA
Alınan karara tepki amaçlı olmadığının altını çizerek, görevinden istifa ettiğini açıklayan Küçük, “Bu tepki amaçlı değil. Ben Adnan Uyar ile yola çıktım, bu yolda beraber yürüdük. Bu nedenle istifa etmem gerektiğini düşünüyorum. Bu benim düşüncem. Benimle birlikte Emre Özcan ve denetimden İsmail Özdil arkadaşımızda istifa etti” açıklamasında bulundu. Basın toplantısının ardından Türk İş Sendikasında Adnan Uyar ile bir araya gelindi.
BELEDİYEYE TEŞEKKÜR
7 Haziran’da göreve gelmesinin ardından Belediye İş Sendikası’nın yetkili sendika olması için oldukça çaba sarf ettiklerini hatırlatan Adnan Uyar, göreve geldiklerinden bu yana öncelikli amaçlarının işçilerin mağdur olmaması olduğunu ve çıkılan yolda yaşanan sıkıntılarda büyükşehir belediyesinin desteklerini gördüklerini, bu desteklerden ötürü teşekkürlerini dile getirdi.
‘AYAKTA KALMA HESABI’
Kendisinin görevden alınması sonrası yaşanan istifalara değinen Uyar, “Belediye İş Sendikası birilerinin tapulu malı değildir. İnsanlar geçicidir, kurumlar kalıcıdır. Biz Belediye iş Sendikası ile Türk iş sendikasının etrafında toplanarak ayakta kalmanın hesabını yapacağız. Kocaeli’nde belediye iş sendikası var olacaksa sizin sayenizde olacak. Bizim saygımız kişilere değil toplu sözleşmelere olacak” değerlendirmesinde bulundu.
GENEL BAŞKANA SİTEM
Adnan Uyar, bu yola hep beraber çıkıldığını vurgulayarak Belediye İş Genel Başkanı Nihat Yurdakul’a göndermede bulundu. Uyar, “Bu genel başkandan önce de Belediye İş Sendikası vardı bundan sonra da var olacak. Bizim ayrılma sebebimiz maaş değildi. Amatör yapmam diye Ocak ayında demiştik. Bu işi paradan dolayı yapmayacak adam değiliz. Bizim görevden alınmamızla alakalı gerekçe değil bunlar” diye konuştu.
‘İŞÇİNİN İSTEDİKLERİNE İPOTEK KONAMAZ’
Uyar, hiçbir şekilde geri adım atmayacağına dikkat çekerek, “Bizim genel merkezle bir kavgamız yoktur. Siz halka dayatma yapamazsınız. Nihat Yurdagül istedi diye işçi onun istediğini seçmez. Burada işçinin isteklerine ipotek konulamaz. Burada Belediye İş o istese de istemese de var olacaktır. Belediye İş Sendikasını tamamen himayesi altına almaya Nihat beyin ömrü yetmez. Adnan Uyar’ın farklılığına tahammül etmesi gerekirdi” ifadelerini kullanarak görevden alınması konusunda hiçbir gerekçe sunulmadığını da açıkladı.

21 Mart 2012 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!

Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR