Resmi dairelerdeki birçok işinizi E-Devlet üzerinden görebilirsiniz

Bunun da en önemli sebebi E-Devlet denilen elektronik platform üzerinden yapılmakta olan iş ve işlemlerin her geçen gün artması olmaktadır.   Gerçe...

BÜYÜT

Bunun da en önemli sebebi E-Devlet denilen elektronik platform üzerinden yapılmakta olan iş ve işlemlerin her geçen gün artması olmaktadır.

 

Gerçekten de www.turkiye.gov.tr web adresi üzerinden faaliyet gösteren E-Devlet uygulamasında adeta yok yok gibi. Gümrük işlemlerinden tarımsal desteklemelere, nüfus kayıt işlemlerinden tüketici şikâyetlerine varıncaya kadar çok sayıda bakanlığın veya devlet kurumunun yapmakta olduğu işleri evden veya işyerinden bir tıkla halletmeniz mümkün.

 

ÖNÜNE GEÇİLMİŞ OLMAKTADIR

Hatta bazı iş ve işlemler ile ilgili olarak başvuruların öncelikle bu platform üzerinden gerçekleştirilmesini şart koşan kurumlar da bulunmakta. Bunun sonucunda resmi dairelerin iş yükü hafiflemekte, insanların resmi kurumlarda zaman harcaması ve birçok tatsız gerilimin yaşanmasının da önüne geçilmiş olmaktadır.

 

İYİ MUHAFAZA ETMEK

Ayrıca akıllı cep telefonları üzerinden erişim sağlanan E-Devlet uygulaması hem Android hem de İOS telefonlar için de yaygın olarak kullanılabilir haldedir. Bu uygulama sayesinde evde, otobüste, dolmuşta bile resmi başvurularınızı yapabilir ve işlerinizi bu şekilde takip edebilirsiniz. Bütün bu iş ve işlemleri gerçekleştirebilmek için tek yapmanız gereken şey ise nüfus cüzdanınızla birlikte bir PTT şubesine giderek kendinize özgü bir E-Devlet şifresi almak ve bunu iyi muhafaza etmek.

30 Mart 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR