Fuhuşta tutuklananlar serbest

İlimizle birlikte Yalova İstanbul ve Sakarya illerinde polisin yaptığı fuhuş çetesi operasyonuyla birlikte 30 kişi gözaltına alınmış 16 zanlı ise mahk...

BÜYÜT

İlimizle birlikte Yalova İstanbul ve Sakarya illerinde polisin yaptığı fuhuş çetesi operasyonuyla birlikte 30 kişi gözaltına alınmış 16 zanlı ise mahkemeye gönderilmiş. Mahkeme tarafından Bingül A. Ve Musa Telli tutuklanmıştı. Dün görülen ilk davada tutuklu sanıklar da serbest kaldı.

Asayiş Şubesine bağlı Ahlak Masası ekipleri 7 Ocak tarihinde ilimizde başta olmak üzere Yalova, Sakarya ve İstanbul illerinde eş zamanlı operasyonlar düzenlenmişti. Operasyonda çentin lideri olduğu ileri sürülen Musa Telli ile birlikte 30 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan kişilerden 14 kişi savcılığın talimatı ile serbest bırakılırken, 16 zanlı ise mahkemeye gönderilmişti. Mahkeme tarafından Musa Telli ile birlikte Bingül A. tutuklanırken diğer zanlılar ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Olayla ilgili olarak baştlatılan soruşturma kapsamında açılan davanın ilk celsesi dün 5. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülmeye başlandı. Mahkemeye tutuklu bulunan sanıklar Musa Telli, Nukhet A. ile birlikte tutuksuz olarak yargılanan zanlılar Pınar E., Serkan K., Recep M., Fatma Ç., Özmek K., Zeynep Ş., Ömür G., Arzu M., Nalan A., Nuket A. Mehmet Zeki E., Seher T. İle birlikte avukatları Hakan Akkaya, yasemin Pehlevan ve Özgür Deveci ile müştekiler Sibel D., Tuba M., Ayşe S.,Gizem Ö., Çiğdem K. katıldı. Davada ilk olarak tutuklu sanık Bingül A. dinlendi. Bingül A. ifadesinde suçlamaları kabul etmeyerek “ben kesinlikle örgüt kurmadım ve örgüte üye olmadım. Ben kendim Avon ürünleri satıyorum. Bu nedenle tanıdığım birkaç kişi beni arayarak birilerini bulup bulamayacağımı sordular bende bu kişilere müşteri ayarladım. Bu işlerden bir miktar para da aldım, birkaç kez de evimi kullandırdım. Ancak ev kiramı ödeyemediğim için bunları yaptım. Kimseyle bir bağım yok. Maddi sıkıntıya düştüğümde benim sakat bir kızım olduğu için kendimde rahatsız olduğum için bu şekilde davrandım. Suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.

“ÖRGÜT KURMADIM”
Diğer tutuklu sanık olan ve aynı zamanda da çetenin lideri olduğu ileri sürülen Musa Telli de yaptığı savunmasında “ben kesinlikle örgüt kurmadım. Sanık Neşe B. ile aynı evi paylaşıyoruz. Ancak kesinlikle aramızda duygusal bir bağ yoktur. Ancak ben Neşe B.’nin para karşılığında erkeklerle birlikte olduğunu biliyordum. Bu nedenle tanıştığım bazı kişilere onun telefon numarasını verdim. Ancak ben asla fuhşa aracılık etmedim. Neşe B.’ye yönlendirdiğim kişilerden kesinlikle para almadım. Örgüt kapsamında fuhuş yaptırma iddiasını kabul etmiyorum” dedi. Tutuksuz olarak yargılanan sanık Pınar E. De ifadesinde suçlamaları kesinlikle kabul etmediğini ifade ederek “Musa Telli ile bir buçuk yıl önce tanıştım. Bana birkaç arkadaşını tanıştırdı ancak müşteri olarak değil sadece arkadaş olarak. Suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİLER
Diğer tutuksuz olarak yargılanan zanlılardan Serkan K. da barlarda zenne olarak çalıştığını söyleyerek “ben kesinlikle suçlamaları kabul etmiyorum. Fuhuş için aracılık yapmadım” dedi.

Recep M. İfadesinde “ben kesinlikle suçlamaları kabul etmiyorum. Gittiğim bir eğlence mekanında Senam S. İle tanıştım. Sanem beni arayarak birilerini bulup bulamayacağımı sordu. Bende böyle işlerle işim olmayacağını söyledim. Daha sonra ise bir arkadaşım beni arayarak tanıdığım kadın olup olmadığını sordu bende Sanem’in telefonunu verdim. Sanem de evini tarif etti. Bende arkadaşımı oraya bıraktım, içeriye bile girmedim. Bu nedenle suçlamaları kabul etmiyorum” diye savunma verdi.

ŞİKAYETÇİ OLMADILAR!
Zanlılardan Fatma Ç. De ifadesinde suçlamaları kabul etmedi. Özlem K. ise ifadesinde daha önceden fuhuş yaptığını itiraf ederek “benim daha önceden para karşılığı erkeklerle birlikte olduğum doğrudur. Ancak ben müşterilerimi kendim buluyordum. Bir keresinde Bingül A. bana arkadaşının olduğunu söyledi. Bende onunla yemek yedim ve sonra otelde birlikte olduk. Ancak bunun için Bingül A.’ya para vermedim” dedi. Zeynep Ş. De ifadesinde “ben fuhuş yapmıyorum. Sadece üç dört kişi ile kiramı ve diğer masraflarımı karşıladıkları için menfaatim nedeni ile evime bakabilmek için görüşüyorum” derken, diğer zanlı Ömür G. De “daha önceden para karşılığı erkeklerle birlikte olduğum doğrudur. Ancak daha sonra bıraktım. Bir gün iki erkek arkadaşım olduğu için daha önceden tanıdığım Musa Telli’den evinin anahtarını istedim. O da verdi. Ancak kesinlikle ona para vermedim” dedi.

SERBEST BIRAKILDILAR
Diğer zanlı Arzu M. De ifadesinde suçlamaları kabul etmeyerek “ben özel bir okulda öğretmenlik yapıyorum. Benim sevgilim vardır. Sevgilim dışındaki kişilerle birlikte olduğum yönündeki iddialar yalandır” derken, Nalan A., Nukhet A., Mehmet Zeki E. Ve Seher T. De ifadelerinde suçlamaları kabul etmedi. Müştekiler Sibel D., Tuba M., Ayşe S. Gizem Ö. Ve Çiğdem K. zanlılardan şikayetçi olmadıklarını ifade ederek “daha önceden fuhuş yaptığım doğrudur. Ancak kesinlikle bu şahıslar bizlere müşteri bulmadılar. Biz kendi müşterilerimizi arkadaş ortamından buluyorduk” diye ifade verdiler. Basına ve izleyicilere kapalı olarak gerçekleştirilen ve iki saat süren davada mahkeme kararını açıkladı. Mahkeme tutuklu bulunan sanıklar Musa Telli ve Bingül A.’nın tutuksuz yargılanmasını kabul ederek davayı eksiklikler ve müştekilerin ifadeleri alınması için davayı 19 Nisan tarihine erteledi.

17 Şubat 2011 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR