Kent Konut davasında dosyalar birleşti

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yan kuruluşlarından olan Kent Konut A.Ş’nin yaptırdığı Yıldız Konutları’nın ihalesinde görevi kötüye kullanma, dol...

BÜYÜT

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yan kuruluşlarından olan Kent Konut A.Ş’nin yaptırdığı Yıldız Konutları’nın ihalesinde görevi kötüye kullanma, dolandırıcılık ve resmi belgede sahtecilik iddiasıyla aralarında Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, Kent Konut yöneticileri ve Haldız İnşaat şirketinin sahibi Macit Haldız’ın da aralarında bulunduğu 19 kişi hakkında Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılmıştı.

GELDİ AMA SALONA GİRMEDİ

Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüle davada tutuksuz olarak yargılanan sanıklar davaya katılmadı. Davaya avukatları Erol Şahin, Kamil Şirin, Nazmi Küçükosmanoğlu, Arzu Yalçın katıldı. Tutuksuz sanıklardan Büyükşehir Belediyesi Genel Koordinatörü Adnan Bilgiç duruşma salonunun önüne geldi fakat salona girmedi. Mahkeme başkanı İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Macit Haldız’ın ifadesinin alındığını söyleyerek Haldız’ın ifadesinde dosyadan vareste tutulmak istediğini ve eski beyanlarını tekrarladığını belirtti. Mahkeme Başkanı, Körfez 1. Sulh Ceza Mahkemesi’nde aynı dosya nedeniyle 20 Şubat’ta görülecek olan sanıklar Mehmet Şendoğan ve Mehmet Fahri Altunakar’ın dosyalarının birleşmesi konusunda Körfez Savcılığının talepte bulunduğunu ifade eti.

DAVA DOSYALARI BİRLEŞTİ

Tutuksuz olarak yargılanan sanıkların avukatları Körfez’deki dosya ile Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dosya içeriğinin aynı olduğunu söyleyerek dosyaların birleşmesini talep etti. Mahkeme, Macit Haldız’ın duruşmalarda vareste tutulmasına, Körfez 1. Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülecek olan dava dosyasının bu dosya ile birleştirilmesine karar verdi ve duruşmayı 25 Mart saat 11.00’a erteledi. 

23 Ocak 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR