Aydın, muhtarların sorunlarını dinledi

CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Av. Tuba Aydın, Dilovası muhtarlarıyla bir araya geldi ve sorunlarını dinledi. Aydın, “İnsanımıza insanca yaşam vaat ed...

BÜYÜT

CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Av. Tuba Aydın, Dilovası muhtarlarıyla bir araya geldi ve sorunlarını dinledi. Aydın, “İnsanımıza insanca yaşam vaat eden CHP halkımızın vereceği destekle bu sorunların üstesinden gelecek” dedi.

CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Av. Tuba Aydın, Dilovası ilçesinde muhtarları ziyaret etti. Aydın’ın ilk durağı Mimar Sinan Mahallesi oldu. Mimar Sinan Mahallesi Muhtarı Halis Polat işsizlik, çevre kirliliği ve konutlara doğalgaz hizmetinin ulaşmaması gibi sorunları bulunduğunu dile getirdi. Aydın ise “Buraların sorununu ancak içimizden biri çözebilir. Bende bir Dilovalı olarak CHP’nin projeleri ile bu sorunların tamamen çözeceğimize söz veriyorum” dedi.

HALK YOK SAYILDI
Orhangazi Mahallesi Muhtarı Ebubekir Özavcı ise Dilovası’nda işsizliği dile getirerek, “Dilovası’nın insanlarının fabrikalarda iş bulamazken komşu illerden buradaki fabrikalara taşeron işçi alındığını sitem etti. Aydın ise “Gündeme getirdiğiniz bu sorun 9 yıllık iktidarın çarpık zihniyetinin halkı nasıl yok saydığını göstermektedir. CHP iktidarında söz veriyorum ki buranın insanı bu işletmelerden hem ekmek yiyecek hem de hak ettiği sendikal haklara kavuşarak biçare taşeron işçisi olmaktan kurtulacak” şeklinde cevap verdi.

CEZAEVİ GÖRÜNTÜSÜ
Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Sait Uzuner ise sorunları şöyle dile getirdi, “Dilovasın’daki Çolakoğlu Sanayi bir baca daha yapmak istiyor ama biz buna karşıyız. Bu da yetmezmiş gibi fabrika girişini kapatmamak için yaya üst geçidini su soğutma tankının önüne koymuş bulunuyorlar. İnsan hayatını hiçe sayıyorlar. Misal Dilovası’nın ortasından geçen yolun kenarlarındaki demir parmaklıklar Dilovası’na bir cezaevi görüntüsü veriyor.” Tuba Aydın, CHP iktidarında Dilovasını cezaevi görüntüsünde kurtaracak, doğa ve insanla barışık hale getireceklerini belirterek, “Yapmış olmak için yapılmış üst geçitler değil halkın ihtiyaçlarını ve güvenliğini gözeten bir anlayışla bu sorunu da çözeceğiz” dedi.

ESNAF ZOR DURUMDA
Aydın’ın muhtar ziyaretlerinde bir sonraki durağı Tavşancıl Mahallesi oldu. Tavşancıl Mahallesi Muhtarı Hatice Gün, Tavşancıl’ın belediye iken mahalle olduğundan yakınarak Tavşancıl sahilinin insanların yararlanamayacağı bir hale getirildiğini, mahalle esnafının kan ağladığını, kepenk indirme noktasına geldiğini belirtti. Aydın ise “Zaten CHP’nin seçim beyannamesinde AKP iktidarının haksız yerel yönetimler düzenlemesine yer verildiğini ve CHP iktidarında belde ve belediyeliği kaldırılan yerleşimlere eski haklarının iade edileceğini vurgulayarak, CHP’nin esnafa yönelik finansman desteğini hatırlattı ve “Esnaf Türkiye’de orta sınıfın bel kemiğidir’ dedi.

İNSANCA YAŞAM
Turgut Özal Mahallesi Muhtarı Adnan Korucu’da genel sorunlarından söz ettikten sonra Dilovasın’da hastane ve kaymakamlık binasının olmadığını belirterek ilgisizlikten şikayet etti. Aydın ise “Bu sorunların konuşuluyor olması bile burada yaşayan halkın insan yerine konulmadığının en açık göstergesidir. İnsanımıza insanca yaşam vaad eden CHP halkımızın vereceği destekle bu sorunların üstesinden gelecek” dedi.

BOYNUMUN BORCU
Diliskelesi Muhtarı Murat Dursun ise Tuba Aydın’ın adaylığından duyduğu memnuniyeti dile getirerek Dilovası’nın sorunları ancak buralı birinin çözebileceğini belirtti. Aydın’da bu düşüncelerinden dolayı kendisine teşekkür ederek, Dilovası’nın sorunlarını birebir yaşamış olduğunu ve bu nedenle Dilovasının sorunlarını çözmek boynumun borcu” diyerek destek istedi.

12 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR