Ford Otosan'dan Gölcük'e 5 akülü sandalye

Araç teslim törenine; Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, başkan yardımcıları, Gölcük Belediyesi Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Hasan Bat, Ford Ot...

BÜYÜT

Araç teslim törenine; Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, başkan yardımcıları, Gölcük Belediyesi Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Hasan Bat, Ford Otosan İnsan Kaynakları Direktörü Nursel Ölmez Ateş, Gölcük Fabrika Müdürü Cem Temel, Yeniköy Fabrika Müdürü Sabri Çimen ve dernek hizmetlerinden faydalanan engelli misafirler katıldı.

 

Ford Otosan İnsan Kaynakları Direktörü Nursel Ölmez Ateş; “Eğitim, istihdam, sanat, spor ve bir bütün olarak yaşam, engelli engelsiz tüm bireylerin tam ve eşit haklarla katılımını gerektirir. Sokağa çıkmak, günlük yaşama katılmak herkesin hakkıdır” diyerek başladığı tören konuşmasını şöyle sürdürdü: “Engelleri sürdürülebilir çözümlerle ortadan kaldırmak yalnızca ailelerin ya da sivil toplum örgütlerinin sorumluluğu değildir. Bu sorumluluk aynı zamanda sahip olduğu insan kaynağı, bilgi, teknoloji, ürün ve hizmetlerle toplumsal sorunların çözümünde önemli fırsatlar sunabilecek özel sektöründür. Bu doğrultuda Ford Otosan olarak engellilerin eğitim ve çalışma hayatına katılmalarını güçleştiren fiziksel kısıtlamaları iyileştirmek için hem tesislerimizde hem de bölgemizde gayretle çalışıyoruz. Gölcük Engelsiz Yaşam Merkezi’ne bağışladığımız aracımız ve tekerlekli sandalyelerimiz; Gölcük ve beldelerinden birçok arkadaşımızı evinden çıkartıp buraya, hayatın içerisine taşıyacak. Merkezin açtığı birbirinden değerli eğitimlere katılmalarını sağlarken, yeni insanlarla tanışmalarını, yeni dünyaları keşfetmelerini sağlayacak. Ford Otosan olarak bu katkıyı sağlamaktan onur ve mutluluk duyuyoruz.”

 

Konuşmaların ardından Ford Transit Bus’ın anahtarı ve 5 akülü sandalye, Ford Otosan Gölcük Fabrika Müdürü Cem Temel ve Yeniköy Fabrika Müdürü Sabri Çimen tarafından Dernek Başkanı Hasan Bat’a teslim edildi.

19 Mart 2015 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR