33 bin kişilik stat inşaatı tam gaz

2017 yılının başlarında bitirilmesi ön görülen statta alt yapı çalışmaları sona erdi, zeminin de yüzde 30'luk kısmının tamamlandığı belirtildi.   1...

BÜYÜT

2017 yılının başlarında bitirilmesi ön görülen statta alt yapı çalışmaları sona erdi, zeminin de yüzde 30'luk kısmının tamamlandığı belirtildi.

 

165 MİLYON TL'LİK STAT

D-100 karayolu kenarında 1976 yılında yaptırılan ve 39 yıldır Türk sporuna hizmet veren İzmit İsmetpaşa Stadı’nın 86 bin metrekarelik arazisi geçtiğimiz yılın Ekim Ayı'nda TOKİ’ye devredilmiş, TOKİ de bunun karşılığı olarak Kocaeli’nin Alikahya sınırları içinde 33 bin kişilik yeni stat inşa edeceğini taahhüt etmişti. İsmetpaşa Stadı’nın arazisinde yaptırılacak olan toplu konut veya AVM ihalesi ise 22 Ekim 2013 Salı günü Ankara’da gerçekleştirilmişti.

 

2017 BAŞINDA HAZIR OLACAĞI ÖN GÖRÜLÜYOR

118 dönümlük alan yapımı süren ve yaklaşık 165 milyon TL’ye mâl olacak olan yeni stadın inşası tüm hızı ile devam ediyor. Alt yapı, kazı ve mobilizasyon çalışmalarının sona erdiği statta temelin de yüzde 30'luk bir kısmı tamamlandı. Aşırı sıcak hava altığında şu an tek vardiyanın 8 saat çalıştığı stat inşası için zaman zaman gece vardiyası da görev alıyor. Temel atıldıktan sonra geçen 2 aylık süreçte stadın kaba inşaatını tepeden işte böyle görüntülendi.   2017 yılının başlarında bitirilmesi ön görülen stadın daha kısa bir sürede tamamlanması için yüklenici firmaların sıkı bir şekilde çalıştığı da belirtildi. 

17 Ağustos 2014 Kocaeli- SporYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR