SEDAŞ 30 bin aboneyi icrayla tehdit ediyor

SEDAŞ dün bir yazılı açıklama yaparak, Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce illerindeki 30 bin borçlu aboneyi icraya vermekle tehdit etti.SEDAŞ, dün bir aç...

BÜYÜT

SEDAŞ dün bir yazılı açıklama yaparak, Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce illerindeki 30 bin borçlu aboneyi icraya vermekle tehdit etti.

SEDAŞ, dün bir açıklama yaparak, borçlu olan abonelerini icraya vermekle tehdit etti. SEDAŞ İcra Başkanı Bekir Sami Güven imzalı açıklamada “Borcunuzun icraya intikal etmeden önce ödenmesi menfaatiniz icabıdır” dendi. SEDAŞ, Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce illerindeki toplam 1 milyon 450 bin abonesi içinde ödeme disiplinini kaybeden 30 bin abonesinin elektriklerinin kesilmesi ile icraya çekilmesi işlemlerini 2011 yılı sonuna kadar gerçekleştirecek. SEDAŞ 2011 yılının ilk 4 ayında 2100 adet müşteriyi icraya verirken, Haziran ayının ilk iki haftasında da toplam 2225 adet müşterisinin elektriklerini keserek icra işlemlerini başlattı. Ve bunun için 55 avukat görevlendirildi.

TAKİP BAŞLADI
SEDAŞ tarafından yapılan açıklamada “Borçlu abonenin icra birimine intikal eden borcunun, avukatlık ücretleri, yasal vergiler ve uygulanan yüksek faiz oranı (temerrüt faizi) ile katlanarak arttığı ve icradaki borcun, ana paranın birkaç katına çıkabildiği, SEDAŞ’ın borçlu müşterilerine, her tür kolaylığı sağlarken, abonelerin ödemeye yanaşmaması durumunda borçları icraya çekerek, alacakların yasal takibinin başlatıldığı” belirtildi. Açıklamada borçların taksitler halinde ödenebileceği kaydedildi.

24 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR