Aras: Kadınlar Günü değil, hüsran günüdür

SP İl ve İzmit İlçe Kadın Kolları’nın basın toplantızsına katılan SP eski İl Başkanı Mehmet Aras, AKP iktidarına yüklenerek, “Kadınlar Günü değil, hüs...

BÜYÜT

SP İl ve İzmit İlçe Kadın Kolları’nın basın toplantızsına katılan SP eski İl Başkanı Mehmet Aras, AKP iktidarına yüklenerek, “Kadınlar Günü değil, hüsran günüdür. Kadınlar Gününü kutluyorsun, ancak sor bakalım o kadınların mutfağında soğan, patates var mı?” dedi.

Saadet Partisi İl ve İlçe Kadın Kolları dün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle Simit Saray’ında düzenledikleri kahvaltıda basın mensupları ile bir araya geldi. SP’li kadınlar kendi evlerinden getirdikleri malzemelerle kahvaltı yaptı. SP İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Tan’ın ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltıya SP GİK Üyesi Ülker Kam, Kocaeli Bölge Başkanı Ayşenur Aslan, Elazığ Bölge Sorumlusu ve Genel Merkez görevlisi Mine Kaya, İzmit İlçe Başkanı Zehra Barutçu, İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Betül Demir, SP eski İl Başkanı Mehmet Aras ve yönetim kurulu üyeleri yer aldı.

GÖZ YAŞI DİNMELİ
Kahvaltıda açılış konuşmasını yapan İzmit İlçe Başkanı Zehra Barutçu, “çöplerden cesedi çıkan kadınlar gibi olmak istemiyoruz” dedi. Barutçu, “Kadınlar Günü diyerek kadınlar üzerine birçok siyaset yapıldı. Ancak şimdi soruyorum, kadınları diğer günlerde kim hatırlıyor? Kadınlarımız kolu bacağı kesik bir şekilde çöp tenekesinden çıkıyor. O zaman değerli olmuyor da, şimdi mi değerli oluyor? Tehlikeli bir gidiş var, bu gidişi değiştirmeliyiz. Kadınların göz yaşlarını dindirmeliyiz. Yeni bir Türkiye ve kadınlarımız için SP mecliste olmak zorunda” dedi. Barutçu’dan sonra konuşan SP İl Başkanı Meryem Tan, kadının değerli olduğu Hz. Muhammet’in Veda Hutbesi’nde belirttiğini, İslam dininde önemli bir yeri olduğunu ifade etti.

BANKA AÇTIRDILAR
SP eski İl Başkanı Mehmet Aras da toplantıda kendisine has üslubuyla AKP’yi eleştirdi. Aras, yanında getirdiği soğan ve gazete kupürlerini basın mensuplarına göstererek başladığı konuşmasında AKP’ye seslenerek, “Kadılar Günü’nü kutluyorsun, ancak sor bakalım o kadınların mutfağında soğan, patates var mı? Kadınlar Günü, hüsran günüdür. AKP, bizim paralarımızla kendilerinin rahatlığını düşünüyorlar. Örneğin AKP Kocaeli İl ve İlçe binası Perşembe Pazarı’nın yanına açılmıştı. AKP’liler oraya gittikten sonra il ve ilçe binalarının yanına 8 tane banka açtırdılar. Allah aşkına soruyorum, o bankalardan pazar çalışanları mı faydalanacak? AKP’liler kendileri rahat etsin, paraları rahat rahat çeksinler diye oraya bankalar açtılar” dedi.

10 Mart 2011 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR