Cemevi derneklerinden Hacı Bektaş teşekkürü

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Hacı Bektaş’ta düzenlenen etkinliklere katılan Kocaeli’ndeki Cemevi derneklerinin yöneticil...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Hacı Bektaş’ta düzenlenen etkinliklere katılan Kocaeli’ndeki Cemevi derneklerinin yöneticilerini kabul etti. Cemevi derneklerinin yöneticileri, Hacı Bektaş’ta sunduğu hizmetler nedeniyle Başkan Karaosmanoğlu’na teşekkür etti.

Başkan Karaosmanoğlu’nu ziyaret eden Cemevi derneklerinin yöneticileri, Hacı Bektaş’ta verilen hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin Nevşehir'in Hacı Bektaş İlçesi'nde yaptırdığı tesisler, Kocaelililer ile birlikte Türkiye'nin her yerinden gelen vatandaşlara hizmet veriyor. Dört hafta süren etkinlikler kapsamında Kocaeli’nde bulunan Cemevleri sırayla Nevşehir’e götürüldü. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin Nevşehir'in Hacı Bektaş İlçesi’nde yapımına 2005 yılında başlanan ve her yıl geliştirilen tesisinde 200 kişi konaklayabiliyor. Tesiste 2 mutfak, Cem Salonu, yemekhane ile tuvaletler bulunuyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait tesisler Kocaeli’nden grupların gitmediği zamanlarda da, talep durumunda Türkiye’nin birçok ilinden gelen misafirlere ev sahipliği yapıyor.

DERNEK YÖNETİCİLERİNDEN ZİYARET
Hacı Bektaş’tan dönen Darıca Cemevi, Çayırova Cemevi, Gebze Hürriyet Mahallesi Cemevi, Körfez Cemevi, Derince İmam Hüseyin Cemevi, Derince Çınarlı Köyü Cemevi ve İzmit Tavşantepe Cemevi’nin yöneticileri, Başkan Karaosmanoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette Büyükşehir Cemevleri Koordinatörü Mutlu Beyazgül de hazır bulundu. Başkan Karaosmanoğlu’na konuyla ilgili bilgi veren Beyazgül, 4 hafta boyunca Kocaeli’nden Cemevi derneklerini Hacı Bektaş’a gruplar halinde götürdüklerini aktardı. Cemevlerinin yöneticileri de, Başkan Karaosmanoğlu’na kendilerine sundukları bu hizmetten dolayı teşekkür etti.

KOCAELİ, TÜRKİYE’YE ÖRNEK
Cemevi derneklerinin yöneticileri, ülke genelinde Hacı Bektaş’ta böyle bir hizmet veren tek belediyenin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olduğunu, bunun da Türkiye’ye örnek bir çalışma olduğunu da vurguladı. Cemevi derneklerinin yöneticileri, Başkan Karaosmanoğlu’na Hacı Bektaş’tan getirdikleri hediyeleri de takdim etti. Başkan Karaosmanoğlu da, toplumda hoşgörü ve saygının esas olduğunu dile getirdi.

24 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR