Öğüt, Yuvacık’ta destek istedi

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim karaosmanoğlu’nun memleketi Yuvacık’a giden CHP’li Ensar Öğüt, baba dostları dediği Rizelilerden ve Yuvacıklılar’d...

BÜYÜT


Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim karaosmanoğlu’nun memleketi Yuvacık’a giden CHP’li Ensar Öğüt, baba dostları dediği Rizelilerden ve Yuvacıklılar’dan destek istedi


CHP Milletvekili ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı ilin her tarafını karış karış gezen Gebzeli işadamı Ensar Öğüt, bu kez Başiskele ilçesi, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun memleketi Yuvacık beldesinde vatandaşlarla buluştu. Vatandaşların isteği üzerine Yuvacık’a giden Öğüt, önce partisinin ilçe başkanlığını ziyaret ederek ilçe başkanı Sezai Solak, belediye başkan aday adayı Av. Aysun Kılınç, Gençlik kolları başkanı ve partililerle bir araya geldi.

RİZELİLERDEN DESTEK İSTEDİ

Öğüt ilçe başkanı ve partililerle birlikte önce yuvacıkta çok sayıda kahve, işyeri, fırın, berberi tek tek dolaşıp halini hatırını sordu. Öğüt, uğradığı Rize kökenli vatandaşlara ait kahvelerde, Rizelilerinin babasının geçmişte ticaret yaptığı insanlar olduğunu, çok sayıda baba dostları bulunduğunu, kendisi yada partisinin adayı kim olursa olsun destek istediğini söyledi. Köy ve tarım sorununu TBMM’de sık sık dile getirdiği için Rizeliler tarafından yakından tanınan Öğüt, oldukça ilgi gördü. Özellikle yaşlılarla hoş sohbet eden Öğüt, onlara tekrar geleceği sözünü verdi.


BELEDİYEYİ ELEŞTİRDİ

Vekil Öğüt daha sonra Serdar Mahallesi’ndeki kahve toplantısına geçti. Toplantıya Kocaeli Sivaslılar Dernek Başkanı İbrahim Kabasakal, çok sayıda belediye meclis üyesi aday adayı ve vatandaş katıldı. Öğüt burada yaptığı konuşmada, hem hükümetin izlediği politikaları, hem de Büyükşehir Belediyesini eleştirdi. Öğüt, kendilerinin göreve gelmesi halinde yapacakları projeleri de sıraladı. Vatandaşların aday mısınız ve seçimleri alabilecek misiniz sorusuna ise, “kesinlikle ölünün başını kıbleye koyarız” diye yanıtladı.

SOLAK, ÖĞÜT’Ü ÖVDÜ

Kahvehanede toplanan vatandaşlara, ilk olarak hitap eden Başiskele CHP İlçe Başkanı Sezai Solak, milletvekilleri Ensar Öğüt’ün kendilerini ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade ederek, TBMM’deki çalışmaları nedeniyle övgüyle bahsetti. Sezai, partisine destek istedi. Sçöz alan belediye başkan aday adayı avukat Aysun Kılınç da hem kendisini tanıttı hem de özelikle erkeklerin eşlerinden destek beklediğini söyledi.

MÜSLÜMAN KANININ
DÖKÜLMESİNİ SİNDİREMİYORM


Konuşmasına kendisini tanıtarak başlayan Öğüt, ülkenin dış ve iş borçları, komşularla yaşanan büyük sorunlar ve Suriye üzerinde dururken, “Cumhuriyet tarihi kadar son 10 yılda dış borç yükü altına sokulduğunu, başka ülkenin içişlerine karışıldığını, geçmişte Libya ve Irak’ta olduğu gibi emperyalistlerin Müslüman kanı dökmelerine destek olunduğunu söyledi. Öğüt, “bizim dış politikamız ne sorumlu devlet politikasına ne de Müslümanlığa sığar. Bırakalım milletvekili ve siyaseti, bir Müslüman, Ümre’ye gitmiş inanan bir insan olarak, Müslüman’ın Müslüman’ı kırdırılmasını, bunun da bizim hükümetimiz eliyle yapılmasını içime sindiremiyorum. Hükümet, Müslüman kanının dökülmesine ortak oluyor ”dedi.

BİZDE KARALAMA YOK, SEVİYELİ ELEŞTİRİ VAR

Vatandaşların ilgiyle dinlediği Öğüt’ün eleştirilerinden Büyükşehir Belediyesi de nasibini aldı. Konuşmasına, kötü bir söz söylemeye kıyamadığı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’dan dostum diye bahseden Öğüt, “iyi bir insan olmak yetmiyor. İyi bir yönetici olmak gerekiyor. Büyükşehir belediyesi, bugüne kadar harcadığı ve kullandığı 30 milyara yakın kaynakla yapabildiği büyük bir proje yok. Yuvacık gibi ne bir baraj, ne bir doğalgaz ve bir çöp fabrikası. Ne varsa, geçmişten kalma projeler. Düşünün, mahkemelerde süründürdüler ama Sefa Sirmen’in yaptığı doğalgazı satarak büyük paralar elde ettiler. Hemen yanışınızda olan Yuvacık barajı 2014 başında tamamen Büyükşehir’in olacak, yılda 448 trilyon gelir sağlayacak. Oysa yeni yapılan bir şey göremiyoruz.”diye konuştu.

Öğüt, konuşmasında halkın görevi partisine vermesi durumunda Kocaeli’yi baştan başa yeniden planlayacaklarını, Körfez sahil yolu projesi başta olmak üzere, trafiğe neşter vuracaklarını ifade ederek, Kocaeli’de ilk işlerinden birinin de işsizliği çözmek olduğuna dikkat çekti.

PAÇALARI YUVACIKTAN SIVARIZ

Aday olduğunda seçimleri kazanacaklarına inandığını söyleyen Öğüt, “ben başarının öncelikle çok çalışmakta yattığına inan insanım. Her yiğidin yoğurt yemesi farklıdır. Elinden tutar, kapısında bekler, sofrasında oturur vatandaşı ikna ederiz. Evvel Allah biz ölünün başını kıbleye koyarız” diye iddialı açıklamalarda bulundu.

23 Eylül 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR