Kocaeli Valiliği, bayramda alınacak tedbirleri açıkladı

Yaklaşmakta olan Kurban Bayramı’nda ilimizdeki vatandaşların bayramı huzur ve güven içinde geçirmeleri, kamu hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi v...

Yaklaşmakta olan Kurban Bayramı’nda ilimizdeki vatandaşların bayramı huzur ve güven içinde geçirmeleri, kamu hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi ve vatandaşların istek ve şikâyetlerinin zamanında değerlendirilmesi için Valilik tarafından birtakım tedbirler alındı.

 

EĞLENCE YERLERİNDE DENETİM

Tedbirler kapsamında; İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı, sorumluluk bölgelerinde umuma açık eğlence ve istirahat yerlerinde denetime ağırlık verecek, devriye hizmetlerini artıracak, trafik kontrollerini mevcut genelgeler doğrultusunda sürdürecek. D-100 ve D-130 karayollarında ekip sayıları artırılacak ve riskli noktalarda ekip bulundurulacak.

 

KAPKAÇA KARŞI TEDBİR

Bayram süresince silah atılmasına müsaade edilmeyecek. Kanun hükümlerine aykırı hareket edenler takip edilecek. Bayram öncesi alışveriş merkezleri, çarşı ve pazarlarda hırsızlık ve kapkaç gibi olaylara karşı tedbir alınacak. Belediye başkanlıkları, iş yeri denetim faaliyetlerine ağırlık verilecek. SEDAŞ tarafından gerekli tüm tedbirler alınarak personel sayısının takviye edilmesi sağlanacak.

 

KURBAN KESİM YERLERİ OLUŞTURULACAK

İl Sağlık Müdürlüğü acil servis hizmetlerine önem vermek suretiyle, nöbet hizmetlerinin aksamaması için gerekli tedbirleri alacak. Nöbetçi eczanelerin belirlenerek ilan edilmesi sağlanacak. Belediyelerce kurban kesim yerleri oluşturulacak, kesim yerleri dışında yapılabilecek kurban kesimleri nedeniyle görüntü kirliliğine meydan verilmemesi için gerekli ilave tedbirler her birim tarafından ayrıca alınacak.

15 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR