“Tüpraş, kamu görevini sürdürüyor”

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), ilgili taraflar ile iletişim ve ilişkileri geliştirmek üzere sanayi tesisleri ziyaretleri kapsamında, “Fuel Oil...

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), ilgili taraflar ile iletişim ve ilişkileri geliştirmek üzere sanayi tesisleri ziyaretleri kapsamında, “Fuel Oil Dönüşüm Tesisi” hakkında bilgi almak üzere Tüpraş’taydı. MARKA’nın koordinasyonunda gerçekleşen ziyarete ilimizdeki sanayi ve ticaret odalarından da katılım sağlandı.

 

BÜYÜK İLGİ VARDI

MARKA Genel Sekreteri Dr. Fatih Akbulut öncülüğündeki Tüpraş ziyaretine, Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Genel Sekreteri Memet Barış Turabi, Körfez Ticaret Odası (KTO) Başkanı Mustafa Efe, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Birol Önderoğlu, Gerede Ticaret ve Sanayi Odası yöneticilerinden Hüseyin Yüksel, Deniz ve Ticaret Odası Kocaeli Temsilcisi Vedat Doğuel, İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç ile sanayi ve ticaret odalarının yönetici ve meclis üyeleri katıldı.

 

3 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM

Yapılan ziyaret sırasında Tüpraş Genel Müdürü Yavuz Erkut, konukları ile yakından ilgilendi. MARKA’nın koordinasyonu ile başlayan süreçte iş kollarındaki deneyim ve birikimin paylaşılarak, bölgenin sorunlarının çözülmesi için değerli bir fırsat olarak gördüğünü ifade eden Erkut, “Tüpraş’ı dönüşümde uluslararası konumda ilk sıralara taşıyacak, 3 milyar dolar tutarındaki ülkemizin en büyük stratejik yatırımı Fuel Oil Dönüşüm Projemizi tamamlamak üzereyiz. Ülkemizin de gururu olacak yatırım alanını gezeceğiz” dedi.

 

“CARİ AÇIĞI KAPATACAĞIZ”

MARKA Genel Sekreteri Dr. Fatih Akbulut da, ajansın başlıca fonksiyonun, yatırım destek faaliyetleri ve işbirlikleri oluşturmak, yatırımcı için arazi envanteri oluşturarak bölgeye yatırım yapmak isteyen yatırımcılara danışmanlık sağlanması olduğunu belirtti. Akbulut, “Tüpraş’ı yaptığı yatırımlar nedeniyle kutluyorum. Bu yatırımlar aslında Tüpraş’ın kamu görevini devam ettirdiğini gösteriyor. Tüpraş’ın yeni yatırımının her sene ülkemiz cari açığının kapatılmasına her yıl 1 milyar dolar katkıda bulunacaktır. Devlet olarak biz de ancak bu kadar yapabilirdik” dedi.

 

KONUKLARA BİLGİ VERİLDİ

Ziyaret, İzmit Rafineri Müdürü Mesut İlter’in Tüpraş Fuel Oil Dönüşüm Projesi ve Tüpraş’ın su kaynaklarının verimli kullanımı sorumluluğu gereği İzmit Rafinerisi’nde yürüttüğü yeni Su Hazırlama Ünitesi yatırımı hakkında bilgi vermesi ile devam etti. Bilgilendirmenin ardından, Fuel Oil Dönüşüm Tesisi ve Su Hazırlama Ünitesi yatırımı hakkındaki soruları yetkililer tarafından cevaplandı. Ziyaret Fuel Oil Dönüşüm Tesisi saha gezisinin ardından sona erdi.

25 Ekim 2014 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR