Başkan Doğan, kariyer günlerinin konuğu oldu

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kocaeli Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen “Kariyer Günleri”nin konuğu oldu. Okulun 12/A sınıfında eğitim g...

BÜYÜT

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kocaeli Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen “Kariyer Günleri”nin konuğu oldu. Okulun 12/A sınıfında eğitim gören kızı Ece Doğan’ın da takip ettiği etkinlikte öğrencileri motive eden konuşmalar yaptı. Mesleğinden kesitler sunan örenklendirmelerde bulunan Doğan, hiçbir başarının da tesadüfi olmadığını söyledi.

Kocaeli Anadolu Lisesi’nin (KAL) eski mezunlarından oluşan ve çeşitli meslek gruplarına mensup katılımcıların katılımıyla 3. Geleneksel KAL kariyer günü düzenlendi. Pek çok meslek grubundan katılımcıların konuk olduğu kariyer günlerinin konuğu bu kez İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan oldu. Okulun konferans salonunda düzenlenen etkinliğe okul öğrencileri yoğun ilgi gösterdi. Başkan Nevzat Doğan’ın 12/A sınıfında eğitim gören kızı Ece Doğan da arkadaşlarıyla birlikte etkinliği takip etti. Doğan’ın özgeçmişini, eğitim yaşamını ve hayata bakışını anlattığı konferansı izleyenler arasında Okul Müdürü Atilla Demir ile Okul Aile Birliği Başkanı Dilek Yurdatapan da vardı.

BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, konuşmasına başlarken gençlere duyduğu sonsuz güvenden söz ederek “ Pırıl pırıl bir gençliğimiz var. Bu potansiyelden planlı ve kaliteli bir eğitim ile toplumun yarar sağlayacağı çok değerli bireyler yetişeceğine inanıyorum. Kendinize güvenin ve sürekli kendinizi geliştirmeye çalışın” diyerek tavsiyede bulundu. Konuşmasında sık sık kendi yaşamından kesitlerle örnekler vererek gençlere seslenen Doğan “Zorluklar karşısında inancınızı yitirmeyin. Hiçbir başarı tesadüfi değildir. Çalışmadan bir başarıyı elde edebilmek imkansızdır. O nedenle başarıyı çalışarak elde edeceğinizi asla unutmayın. Ben, Hacettepe Tıp Fakültesi’nde eğitim aldım. Ama okulun neresi olduğu önemli değil. Önemli olan sizin işinize olan bağlılık ve tutkunuzdur. Öğretmenlik ve doktorluk gibi meslekler parayla ölçülemez. Bu meslekler her şeyden önce insan kazandırır ve en büyük hazzı o zaman duyarsınız” diyerek mesleğine verdiği değeri dile getirdi.

SORUN ÇÖZÜCÜ OLUN
Hedef odaklı çalışmanın insanı başarılara taşıyacağının altını çizen Doğan “Herkesin hayatta hedefleri olmalı. Bu hedeflere ulaşmak için karşınıza çıkacak sorunlara hazırlıklı olmalısınız. Bu altyapının sizde oluşabilmesi için öncelikle iyi bir insan olmanız ve doğru bir eğitim görmeniz gerekir. İşte o zaman önünüz hep açık olur” dedi. Okul Müdürü Atilla Demir üçüncüsünü düzenledikleri kariyer günlerinde Başkan Doğan’ı konuk etmekten mutluluk duyduklarını söyleyerek “Başarılarla dolu bir meslek yaşamı olan Nevzat Doğan’ı hem bir tıp insanı hem de bir siyasetçi olarak konuk etmekten mutluluk duyduk. Çocuklarımıza çok güzel mesajlar verdiği için kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

15 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR