Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’dan yeni yıl mesajı

Vali Güzeoğlu’nun mesajı şu şekilde: Değerli Kocaelili hemşehrilerim; İlimiz ve ülkemiz için önemli gelişmelere sahne olan bir yılı daha geride...

Vali Güzeoğlu’nun mesajı şu şekilde:

Değerli Kocaelili hemşehrilerim;

İlimiz ve ülkemiz için önemli gelişmelere sahne olan bir yılı daha geride bırakıyor, umutlarımızı ve heyecanımızı canlı tutarak hep birlikte yeni bir yılı karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Öncelikle, 2016 yılının, ülkemiz, milletimiz, tüm insanlık için hayırlı bir yıl olmasını,  yeryüzünde barışa, dostluğa, dayanışmaya vesile olmasını diliyorum.

Yeni yılın, önceki yıllardan çok daha bereketli ve huzurlu, sağlık, mutluluk içinde geçmesi, güzellikleriyle unutulmayacak bir yıl olması gönülden temennimizdir.

Umutlarımız, beklentilerimiz ve ulaşmak için çaba gösterdiğimiz hedeflerimiz, gelecekle aramızda en güçlü bağdır. Geleceğe olan inancımız ve umudumuzu yitirmemeli, daha iyiye ulaşmak için daha çok çalışmalıyız. Güçlü bir Türkiye için birey olarak hepimize düşen sorumluluk ve görevler vardır.

Milletimizin sağduyusu, özverisi ve sorunların aşılması yolunda gösterdiği birlik ve dayanışma, güçlü Türkiye’nin en önemli güvencesidir. Dünyada yaşanan kan, gözyaşı ve şiddet olaylarının dinmesini ve insan hakları ihlallerinin yaşanmadığı, huzur dolu bir dünyaya ulaşmamız en büyük temennimizdir.

Çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğe ilişkin kaygılarını en aza indirebilmek, onlara daha güzel yarınlar bırakabilmek, yeniliklere açık, gurur duyacağımız aydınlık bir ülke durumuna gelebilmek için hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir.

 

Kıymetli Kocaelililer;

Türkiye;  bir büyük değişimi ve geleceğe dönük bir büyük hedefi önüne alarak, 2023 yılında Ülkemizi, dünyanın ilk 10 ekonomisi ve ülkesi yapmak hedefine dönük bir kararlılığına sahiptir.  Bu hedefi gerçekleştirmek adına ortak bir heyecanı, ortak bir çaba ve çalışmayı bugün sergilemekteyiz. Türkiye; gücüyle ve güveniyle ama en önemlisi birlik ve beraberliğiyle bu hedefe doğru emin ve kararlı adımlarla yol almaktadır.

2023 vizyonunda Kocaeli’ de; kümeleşmiş sanayisi ile ülkenin stratejik ürünlerini üreten, ürettiği ürünlere katma değer koyarak yüksek kazanca dönüştüren, üniversiteleri, teknoloji merkezleri, teknoparkları ve Bilişim Vadisi ile bilgiyi üretip, teknolojiyi kullanan ve yeniliğe açık bir topluma sahip; KOBİ’leri ve firmaları ile ülkeye yön veren güçlü ve ulaşım bağlantıları ile bölgesel bir aktarma, lojistik merkezi fonksiyonunu yüklenmiş; Türkiye’yi taşıyan ve ülkeye zenginlik, güç katan bir kent olacaktır.

Milletimize, devletimize, geleceğimize ve kendimize güven; bütün zorlukları aşmaya yetecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; 2016 yılının başta, hizmet etmekten büyük bir onur duyduğum değerli Kocaelilere, Ülkemize ve tüm insanlığa sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor, büyüklerimizin ellerinden öpüyor, gençlerimize ve çocuklarımıza sevgilerimi sunuyorum.

Hasan Basri GÜZELOĞLU

KOCAELİ VALİSİ

30 Aralık 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Baboonn - tesekkurler canım valim

Yanıtla . 0Beğen 30 Aralık 09:40
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR