İzmit Belediyesi’nden önemli uyarı

Vergi borçlarının yeniden yapılandırılmasıyla ilgili 6111 sayılı torba kanununun 2. ve 3. maddesinde belirtilen hükümler gereği, bir takvim yılında ik...

BÜYÜT

Vergi borçlarının yeniden yapılandırılmasıyla ilgili 6111 sayılı torba kanununun 2. ve 3. maddesinde belirtilen hükümler gereği, bir takvim yılında ikiden fazla taksit ödenmemesi durumunda borç faiziyle beraber eski haline dönüyor. İzmit Belediyesi bu konuda özellikle borçlarını yeniden yapılandıran mükellefleri  uyararak, ödemelerinde bu yıl ilk iki taksitini ödemeyenlerin eylül ayı sonuna kadar mutlaka ödeme yapmaları gerektiğini hatırlatıyor.
 
CEASİ İŞLEM
30 Eylül 2011 Cuma günü mesai saati bitimine kadar ödeme yapılmadığı takdirde 6111 sayılı Kanun hükümlerinden yararlanma hakkı kaybedilerek yapılandırma bozulacak. Kanundan yararlanma hakkının kaybedilmesi halinde, ödenmeyen borç tutarları yapılandırma öncesi haline dönüşecek ve bu alacaklar gecikme zammı da uygulanmak suretiyle 6183 sayılı kanun hükümlerine göre haciz dahil olmak üzere her türlü cezai işlemle takip edilecektir.
 
SON TARİH 30 EYLÜL 
İzmit Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü yetkilileri mükelleflerin zor duruma düşmemeleri için üçüncü taksitin son günü olan 30 Eylül 2011 tarihine ve dördüncü taksitin son günü olan 30 Kasım 2011 tarihine kadar süresinde borçlarını mutlaka ödemeleri uyarısında bulundu.

15 Eylül 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR