O sendika greve gidiyor...

Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Turhan Yıldız, geçtiğimiz gün Ankara’da bulunan Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez binasında Milli Savunm...

Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Turhan Yıldız, geçtiğimiz gün Ankara’da bulunan Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez binasında Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ile gerçekleştirdikleri toplantı hakkında açıklamalarda bulundu.

 

“SENDİKAMIZIN ÖNEMİNE DEĞİNDİ”

Bakan Işık’ın yanı sıra Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bayram Bozal ve yönetimi ile şube başkanlarının da katılım gösterdiği toplantı hakkında konuşan Başkan Yıldız, “Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, geçtiğimiz gün sendikamız genel merkezine bir ziyarette bulundu. Bizler de kendisini sendika olarak kahvaltılı bir toplantıda ağırladık. Toplantımız yaklaşık 3 saat sürdü. Bakan Işık, toplantıda sendikamızın önemine değindi” dedi.

 

“SENDİKAMIZA TEŞEKKÜR ETTİ”

Başkan Yıldız, “Bakan Işık, gerçekleştirilen toplantıda, darbe gecesi yaşanan olaylar ve kendisine yapılmak istenen hain tuzak girişimi hakkında geniş bilgiler verdi. Türk Harb-İş Sendikası’na bağlı olan işçilerin o gece gösterdikleri direniş ve içeriden bilgi akışı sağladıkları için Bakan Işık, sendikamıza ayrıca teşekkür etti” şeklinde konuştu.

 

“ABD ÜSLERİNDEKİ İŞÇİLER GREV YAPABİLİR”

Başkan Yıldız, İncirlik Üssü’nde çalışan sendika üyeleri ile ilgili olarak yapılması muhtemel grev ile ilgili bilgiler de verdi. Başkan Yıldız, “Yasal sözleşme sürecinde ABD yetkilileri ile Türk Harb-İş Sendikası, masada anlaşamayıp olay arabulucuya intikal etmiştir. Arabulucu raporu açıklandıktan sonra Türk Harb-İş Sendikası, 2 aylık bir süre içerisinde grev kararı almayı düşünüyor. ABD üslerinde çalışan işçiler grev yapabilir. Biz de bu konuyu yakından takip etmekteyiz. Son gelişmeleri sürekli kontrol ediyoruz” dedi.

25 Eylül 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR