Gebze’nin gürültü haritası çıkarılıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, AB IPA 2009 Programı çerçevesinde Türkiye çapında uygulanan “Endüstriden kaynaklanan gürültü haritasının hazırlanması”...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, AB IPA 2009 Programı çerçevesinde Türkiye çapında uygulanan “Endüstriden kaynaklanan gürültü haritasının hazırlanması” projesine Gebze İlçesi ile katılıyor. Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen proje ile Gebze’deki sanayi alanlarının gürültü haritası çıkarılacak.

Büyükşehir Belediyesi Gebze bölgesindeki sanayi alanlarının gürültü haritalarını çıkarıyor. Büyükşehir, Çevre ve Orman Bakanlığı’nın Avrupa Birliği IPA Programı kapsamındaki “Endüstriden kaynaklanan gürültü haritasının hazırlanması” Projesi’ne dahil oldu.

TOPLANTI GERÇEKLEŞTİ
Proje kapsamında Büyükşehir Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’nda proje ile ilgili koordinasyon toplantısı düzenlendi. Toplantıda Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı (Çevre Koruma Şube Müdürlüğü) teknik personeli ile Valilik Makamı (İl Çevre ve Orman Müdürlüğü), İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı (Harita Şube Müdürlüğü), Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı (Sistem Geliştirme Şube Müdürlüğü), Gebze Belediyesi Başkanlığı ve Dilovası Belediyesi Başkanlığı temsilcileri bulundu.

KAMUOYUNA DUYURULACAK
Projenin sonraki aşamasında ise Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Çevre Koruma Şube Müdürlüğü teknik elemanlarına yönelik Avrupa Birliği Uzmanları tarafından gerekli eğitimler verilecek. Bu sayede verilerin toplanması ve hazırlanması, hesaplama yöntemlerinin belirlenmesi gerçekleştirilmiş olacak. Böylece endüstriyel kaynaklı kısmi gürültü haritasının hazırlanması sağlanacak. Ardından ise elde edilen sonuçların analizi, alınacak tedbirlerin belirlenerek eylem planlarının oluşturulacak ve sonuçlar kamuoyu ile paylaşılacak.

10 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR