Tarhan,“Seçimleri dürüstler kazanacak”

İzmit’te mahalle ve sandık temsilcileri ile düzenlenen toplantıya katılan CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahsin Tarhan, iddialı açıklamalar yapt...

BÜYÜTİzmit’te mahalle ve sandık temsilcileri ile düzenlenen toplantıya katılan CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahsin Tarhan, iddialı açıklamalar yaptı. Yoksullukla mücadele edeceğini söyleyen Tarhan, “Bu seçimleri dürüstler kazanacak” dedi

CHP İzmit İlçe yönetimi, mahalle ve sandık temsilcileri ile önceki akşam düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Toplantıya ilçe başkanı Selman Yıldırım’ın yanı sıra, İzmit Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahsin Tarhan da katıldı. Tarhan, gündemden düşmeyen yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarına gönderme yaparak, “30 Mart’ta seçimleri dürüst siyasetçiler kazanacaktır” dedi.

HİZMET ETMEDİLER
Toplantıda il olarak söz alan CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım belediye başkan adaylarının belirlendiğini ve meclis üyelikleri için çalışmalara başladıklarını ifade etti. İzmit Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen de, AKP’nin 2009 yerel seçimlerinde vaat ettiği projeleri gerçekleştirmediğini ifade etti. Sirmen, “Artık rakiplerimizin kimler olduğunu görüyoruz. Türkiye’de hiç yaşanmamış olayları yaşadık. Bu gelişmeler 30 Mart’ta sandığa yansıyacaktır. Büyükşehir ile birlikte bütün belediyeleri alacağımıza inanıyorum. AKP vaat ettiklerini yapmadı. Bizim vaat ettiğimiz ve yapmadığımız hiçbir projemiz yok” dedi.

YOKSULLUKLA
MÜCADELE ETTİM
Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahsin Tarhan ise, yoksullukla mücadele etmek için siyasete girdiğini vurguladı. Hayatının bu uğurda geçtiğini söyleyen Tarhan, “Çözüm üretmek için, Türkiye’nin geleceğini ileri taşımak için siyaset yapmayı düşündüm ve Cumhuriyet Halk Partisi’nde yerimi aldık. Geçmişim ile ilgili hiçbir sıkıntım yok. Toplum için hizmet anlayışı ile mücadele ediyorum. Bu seçimde dürüstler kazanacak” dedi.

3 AY BANA YETER
Kendisinin halk tarafından tanınmadığına ilişkin iddialara yanıt veren Tarhan, 3 ayda kendini tanıtacağını vurguladı. Tarhan, “3 ay bana yeter. Bu halkı kimse satın alamaz. Ancak bu halkı borçlandırarak rehin alırlar. Bunu da başardılar. Bizde vatandaşa giderek gerçekleri anlatacağız. Birlikte çalışacağız ve birlikte kazanacağız. 3 ay boyunca mücadelemizi sürdürüp sosyal demokratlar olarak zafere uzanacağız” dedi.

KENTİ MUTLU EDECEĞİZ
CHP’nin Büyükşehir adayı Tahsin Tarhan, daha sonra ise partisinin Darıca’daki toplantısına katıldı. İlçe başkanlığını ziyaretinde konuşan Tarhan, Büyükşehir yönetimine yönelik eleştirilerde bulundu. Tek servetin dürüstlük olduğunu söyleyen Tarhan, “Mevcut Büyükşehir yönetimi, iki dönemde sadece şov yaptı. Fakat artık bu şov da bitti. Bu kentin mutlu olmasını biz sağlayacağız” diye konuştu.

28 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR