KASİAD komitelerinde hedef iş birliği

Yaklaşık bir yıldır her ay düzenli olarak gerçekleştirilen sektörel meslek komiteleri toplantılarına bu ay çapraz görüşmelerle devam edildi.Kocaeli Ak...

BÜYÜT

Yaklaşık bir yıldır her ay düzenli olarak gerçekleştirilen sektörel meslek komiteleri toplantılarına bu ay çapraz görüşmelerle devam edildi.
Kocaeli Aktif Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD) düzenli olarak gerçekleştirdiği toplantıları bu sefer çapraz görüşmeler halinde gerçekleştirerek, komitelerde yer alan üyelerin birbirleriyle tanışmaları sağlandı. İki gün içerisinde iki toplantı halinde gerçekleştirilen komiteler arası tanışma toplantılarında KASİAD üyesi birçok yatırımcı diğer üye firmaları tanıma olanağı sağladı.
 
İKİ GÜNDE İKİ TOPLANTI
İlk toplantıda makine, hizmet, gıda, otomotiv, bilişim ve tekstil komiteleri bir araya geldi. Dernek binasında gerçekleşen toplantıda firma sahipleri ve firmaların üst düzey yöneticileri kuruluşlarını tanıttılar. İkinci toplantıda ise inşaat taahhüt, yapı malzemeleri, mobilya ve orman ürünleri sektörel meslek komiteleri toplandı. Antik Kapı Restoran da gerçekleşen toplantıda da birlikte oluşturulacak iş fırsatlarıydı.
 
“AMAÇ TİCARİ VE İŞ BİRLİĞİ FIRSSATLARINI OLUŞTURMAK”
Toplantılarda konuşan KASİAD Genel Sekreter Yardımcısı ve Komiteler Koordinatörü Orhan Aydın TUSKON, MARİFED ve KASİAD çatısı altında gerçekleştirilen toplantılarda iş verimliliğini arttırmaya yönelik sektörel iş birliklerini çok fazla önemsediklerini söyledi. Henry Ford’un ünlü bir sözüne değinen Aydın, “Bir araya gelmek başlangıçtır. Bir arada durabilmek ilerlemektir. Birlikte çalışmak başarıdır.” dedi. Yurt dışında yapmış oldukları sektörel gezilerin bunun bir göstergesi olduğunu ortaya koyan Orhan Aydın sözlerine şu şekilde devam etti; “Bu günkü toplantının esas önemi üyeler arası kaynaşmanın sağlanarak derneğimiz bünyesinde ticari ve iş birliği fırsatlarını oluşturmaktır. Hizmet komitesinde bulunan mali müşavirlerimiz hukuk müşavirlerimiz sigortacılarımız özel güvenlik şirketleri, inşaat taahhüt firmaları, yapı malzemeleri şirketleri, mobilya ve orman ürünleri firmaları üyelerimiz ve diğer meslek, sektör komiteleri faaliyet alanları ve firmaları hakkında bilgilendirmeler yaptılar. Bu görüşmelerin tüm üyeler arasında yeni iş fırsatlarının doğmasını temenni ederim” dedi.
 
“BİRARAYA GELDİĞİMİZDE BAŞARAMAYACAĞIMIZ GÜÇ YOK”
Tanışma toplantısında görüşlerini ortaya koyan KASİAD Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ramazan Baştürk KASİAD bölgenin en iyi Sivil Toplum Kuruluşlarından biri olduğunu ortaya koydu. Bugün KASİAD’ın yerel, ulusal ve uluslar arası platformlarda yaptığı faaliyetlerde iş dünyasına ivme kazandırdığını ve ülke ekonomisine katkı sağladığını belirten Baştürk sözlerine şu şekilde devam etti: “Artık büyümenin yolu birlikte iş yapma kültüründen geçmektedir. Devletimizin bu konudaki desteklerinden yararlanmamız gerekiyor. Bünyemizde bir yapıda temelden anahtar teslimine kadar her türlü hizmeti verebilecek üyelerimiz bulunmaktadır. Bir araya geldiğimizde başaramayacağımız iş yok. Bu toplantıların üyelerimiz üzerinde ortaklık ve iş birliği kültürünü oluşturacağını inanıyoruz.” dedi.

19 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR