Yüzmede heyecan bitiyor

    Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen Türkiye 4. Yüzme Şampiyonası önceki gün...

BÜYÜT

 

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen Türkiye 4. Yüzme Şampiyonası önceki gün 28 ilden 300 sporcunu katılımı ile Kapalı Yüzme Havuzunda gerçekleşti. 4 Gün süren yüzme yarışlarında koruma ve bakım altında bulunan gençler kaynaşırken hem de spor yaptı

 

4. YARIŞ KOCAELİ’NDE YAPILDI

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Temindar Aytekin tarafından organize edilen ve bu yıl dördüncüsü Kocaeli ilinde gerçekleşen Türkiye 4. Yüzme Şampiyonası önceki gün 28 ilden 300 sporcunun katılımıyla Kapalı Yüzme Havuzunda start aldı ve bugün sona eriyor.

 

4. GÜN BOYUNCA YÜZDÜLER

Kocaeli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü’nün açılış konuşması ile başlayan Yüzme Şampiyonası’nda, Gençlik Merkezi Ardahan yöresi folklor ekibi gösterisi sonrasında yüzme yarışlarını startı verildi. 1. Gün konuklar yürüyüş yolunda şehir turu sonrasında Kocaeli Valisi Ercan topaca ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu makamında ziyaretleri gerçekleşti. İkinci günde sporcular yüzme yarışları sonrasında Emex Otelde akşam yemeği sonrasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Deniz Ulaşım Müdürlüğü deniz otobüsleriyle mehtap turu gerçekleştirdi. Dün yüzücüler yarış sonrasında Kocaeli Fuarı gezip gönüllerince eğlenme fırsatı buldu. İlk 3 gün yüzme yarışlarında 29 hakem geç saatlere kadar görev yaptı. Yüzme yarışlarında altı cankurtaran, iki hemşeri, iki sağlık memuru ve bir ambulans görev yaptı.

 

28 İLDEN 300 SPORCU KATILDI

Kocaeli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün ev sahipliği yaptığı Türkiye 4. Yüzme Şampiyonası’na Adana, Amasya, Afyon, Adıyaman, Bursa, Çanakkale, Düzce, Eskişehir, Gaziantep, Isparta, İstanbsul, İzmir, Kahramanmaraş, Kırşehir, Konya, Kocaeli, Karaman, Malatya, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Samsun, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Uşak ve Van ilinden koruma ve bakım altında bulunan gençler bay ve bayan sporcular katıldı. Sekapark Otel’de bugün saat 12.00 ile 14.00 arasında yapılacak kupa töreni sonrasında sporcular kendi illerine hareket edecek. Kocaeli SHÇEK Kulübü adına sporcular Sinem Kısa, Sema Kurtuluş, Meryem Olgun, Pınar Şagay, Şengül Işık, Arzu Samancı, Abdullah Akkuş, Aykut Akdağ, Soner Dağ, Can Çetkin ve Cantürk Demircan Yüzme yarışları boy gösterdiler.

 

18 Haziran 2014 Kocaeli- SporYÜKLENİYOR