Cevdet Şahin’den nostaljiye devam

Duygu ve düşüncelerinin her ne kadar radikal tarafları var ise de başarılı ve hırslı bir siyasidir. Aynı zamanda çok da tepkilidir. 2009 seçimleri i...

Duygu ve düşüncelerinin her ne kadar radikal tarafları var ise de başarılı ve hırslı bir siyasidir.

Aynı zamanda çok da tepkilidir.

2009 seçimleri ile birlikte kapatılan Kirazlıyalı Belde Belediyesi’nin kurucu başkanıdır. İki kez burada seçim kazanmıştır. Başarılı olmuştur. Seveni çoktur.

Tanışıklığımızın belli bir evveliyatı vardır. O yüzden sever, sayarım kendisini. Ne zaman karşılaşsak iki dost gibi sohbetimizi eder, gündemi kendimizce dertleşiriz.

Bu zamanlar belli ki Cevdet Bey biraz duygusal…

Sık sık eskilere götürüyor takipçilerini. Paylaştığı ve buram buram tarih kokan fotoğrafları aslında kendisinin de ne derece sağlam bir arşivi olduğunu gösteriyor.

Son olarak yaptığı bir paylaşımında takipçilerini 1993 yılına götürmüş. Yani Kirazlıyalı Belediye Başkanlığı’nı kazanmadan önceki döneme gitmiş. SHP’nin eski genel başkanı Erdal İnönü ile tanışmasını anlatmış.

O dönemlerde demokrasi şehidi Uğur Mumcu’nun büst açılışından bir kareyi paylaşmış.

Özlemle andığını belirterek…

“Ülke siyasetinde iz bırakan dürüst Genel Başkan, çağdaş bilim insanı, mütevazılığı ile övgü alan Prof. Dr. Erdal İnönü ile 1993’te Uğur Mumcu'nun büst açılışında tanıştık. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Nurettin Sözen’le etkinliğimize onur verdi. O nu özlemle anıyoruz...”

31 Mayıs 2016 Kocaeli- Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR