Liselilerden YGS’ye tepki

Liseli Emek Gençliği, 27 Mart Pazar günü gerçekleşen Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS)’yla ilgili ortaya çıkan şifre skandalı nedeniyle iktidarı prot...

BÜYÜT

Liseli Emek Gençliği, 27 Mart Pazar günü gerçekleşen Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS)’yla ilgili ortaya çıkan şifre skandalı nedeniyle iktidarı protesto etti.

Liseli Emek Gençliği, şifre skandalıyla tartışılan Yüksek Öğretime Geçiş Sınav (YGS)’nı protesto etti. Belediye İş Hanı önünde önceki gün basın açıklaması yapan Liseli Emek Gençliği, “Binlerce gencin umutlarıyla oynanıyor” diyerek hükümeti eleştirdi. Liseli Emek Gençliği adına açıklama yapan Nazlıcan Yiğit, “Artvin’de Avukat Ayla Varan’ın dikkatini çeken ve dershane öğretmenleri ile Kamu-Sen yöneticilerinin çalışmalarıyla ortaya çıkarılan ‘şifre skandalı’, YGS mağduru binlerce gencin umutlarıyla oynandığını gösteriyor. ÖSYM tarafından hazırlanan soru kitapçıklarındaki şifreler sayesinde doğru cevabı bulmak için cevap şıklarını küçükten büyüğe doğru sıralamak yetiyor” dedi.

HAREMLİK SELAMLIK
“ÖSYM tarafından yapılan savunmada adaya özgü soru kitapçığı basıldığı iddia edilmiştir” diyen Yiğit, “Bu basit şifreyi bilen katılımcılar hiçbir akademik birikime sahip olmadığı ve hiçbir çaba sarf etmediği halde sınavı kazanma şansına sahip. Hükümet uyguladığı eğitim politikaları ile bir yandan eğitimi para ile alınıp satılır hale getiriyor, diğer yandan biz emekçi ailelerin çocuklarının iyi bir gelecek ve eğitim hakkını elinden alıyor. Yapılan haksızlıklara karşı soruyoruz, şifreleme skandalı bir tesadüf müdür, yoksa özel bir yazılım kurnazlığı mı? Aynı şekilde bazı okullarda öğrencilerin haremlik-selamlık olarak ayrılması da yine bir yazılım ile gerçekleştirilmiştir” şeklinde konuştu.

04 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR