İmam Hatip’te promosyonlu eğitim

        Yapımına 27 Ocak 2012 tarihinde başlanan Yeşilova Mahallesi’ndeki İzmit Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip Kız Lisesi Dernek Başkanı Şener i...

 

 

 

 

Yapımına 27 Ocak 2012 tarihinde başlanan Yeşilova Mahallesi’ndeki İzmit Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip Kız Lisesi Dernek Başkanı Şener ince dün düzenlediği basın toplantısı ile okulları ile ilgili bilgiler verdi. Mini Köşk Et ve Köfte Salonu’nda gerçekleşen basın toplantısında okulun müteahhidi Ömer Murtazaoğlu, derneğin yönetim kurulu üyeleri ve STK temsilcileri hazır bulundu.

 

KIZ LİSESİ VE PANSİYON

Murtazaoğlu-Sar Yapı ortaklığında yapılan okul, kız lisesi ve pansiyonu olması nedeniyle Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor. Toplam 40 derslikli olan lisede 300 kişilik yurt da mevcut. Toplam 5 kattan oluşan okulun bahçesinde 600 kişilik tatbikat camii mevcut. Yapımına dernek tarafından başlanan İl Özel İdaresi tarafından tamamlanan okul eylül ayında teslim edilecek.

 

11 MİLYONLUK PROJE

Tüm yapıların aynı anda tamamlanacağı okulda arazi alanı 15 dönüm, kapalı alanı 7 bin 500 metrekare, konferans salonu 500 metre ve okul alanı da bin 550 metrekareden oluşuyor. Okul bahçesine yaptırılmak üzere Büyükşehir Belediyesi, spor salonu projesini gündemine aldı. 32 derslikli olan okulun toplam maliyeti ise 11 milyon lira.

 

ARAPÇA HAZIRLIK

Okulla ilgili bilgi vermek üzere söz alan Şener İnce, inşaatın bitme aşamasında olduğunu belirterek, “Okulumuzun fiziki şartları tamamlandı. İhtiyaç duyulması nedeniyle okulun kız lisesi olmasına karar verdik. Arapça hazırlık, artı 4 yıllık bir süreçte kız öğrencilerimiz öğrenim görecek” dedi.

 

DAHA BÜYÜK HAMLELER

Okulda sadece eğitim değil, sosyal faaliyetlerin de yapıldığı bir okul olduğunu söyleyen İnce, “Yılmadan hizmete devam edeceğiz. Bu dernek okulun eğitim kalitesinin yükselmesi adına daha büyük hamlelerle çalışacak. Türkiye genelinden öğrenci alacağımız için bir çalışma yapıyoruz. Okulumuz özel statülü olacak” şeklinde konuştu.

 

BİRİCİLİKLE GİRENE OTOMOBİL

Sınıf birincilerine her yıl ödüllendirme yapılacağını da kaydeden Şener İnce, “Yüksek puanla okulumuza yerleşen öğrencilere burs vereceğiz ve pansiyon ücretsiz olacak. Okulumuzdan mezun olup en yüksek puanla üniversiteye yerleşen bir öğrencimize de sıfır kilometre araba vereceğiz. Bu okulu imam hatiplilerin fen lisesi olarak düşünün” dedi. 

23 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR