Derince’de bereket şenliği

Kırım Türkleri’nin bereket getirdiği inancıyla geleneksel hale getirdiği Tepreş, Derince Çınarlıdere Mesire Alanı’nda yapılan etkinlikle kutlandı.Sade...

BÜYÜT

Kırım Türkleri’nin bereket getirdiği inancıyla geleneksel hale getirdiği Tepreş, Derince Çınarlıdere Mesire Alanı’nda yapılan etkinlikle kutlandı.

Sadece Derince’nin değil aynı zamanda Kocaeli’nin de en gözde mesire alanlarından biri olan Çınarlıdere Mesire Alanı, Kırım Türkleri’nin düzenlediği Tepreş’e ev sahipliği yaptı. Derince Çınarlıdere Mesire Alanı’nda yapılan etkinliğe Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Kocaeli Kırım Türkleri Derneği Başkanı Suavi Oktay, Çorlu Kırım Türkleri Derneği Başkanı İsmail Tonguç, Gebze Kırım Türkleri Derneği Başkanı Şerife Orak, Tekirdağ Kırım Türkleri Derneği Başkanı Fatih Erge, Yalova Kırım Türkleri Derneği Başkanı Zeki Ertürk, siyasi parti mensupları, çeşitli dernek yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

“DERİNCE’NİN ASIL SAHİPLERİ”
Bu yıl ilki organize edilen Marmara Tepreşi’nde konuşma yapan Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar ‘Bu coşkuya burada ortak olmak çok güzel. Derince’nin asıl sahipleri olan Kırım Türkleri’nin her zaman yanındayız’ dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise “Burası cennetten bir köşe. Bu etkinliğin burada yapılmasını ben istemiştim. Tepreşimiz bereketli olsun” dedi. Kocaeli Valisi Ercan Topaca ise yaptığı konuşmada, Kırım Türkleri ile geçmişten beri bir kader birliği içersinde olunduğunu söyleyerek, tepreşin hayırlı olmasını diledi. Konuşmaların ardından, protokole plaket takdim edilerek, sağlanan desteklerden dolayı teşekkür edildi. Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı etkinlikte ayrıca yemek yarışması ve çeşitli gösteriler de yapıldı.

21 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR