Çeker "Nöbet sistemi iptal edilmeli"

          Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Kocaeli Aile Hekimleri Derneği, Türk Tabipler Birliği ile birlikte Kartepe, Başiskele ve Ça...

 

 

 

 

 

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Kocaeli Aile Hekimleri Derneği, Türk Tabipler Birliği ile birlikte Kartepe, Başiskele ve Çayırova’da semt polikliniklerinde Aile hekimlerine ve Aile Sağlığı Elemanlarına usulsüz olarak tutturulan nöbetler hakkında basın açıklaması yaptılar.

 

“ZÜLME TANIK OLUYORUZ”

 

Kartepe Semt Polikliniği önünde Kocaeli Aile hekimleri Derneği adına Mustafa Karca, Kocaeli Türk Tabipler Odası adına Recep İpci basın açıklamalarını okudu. Nöbet uygulamasına tepki gösteren Çeker, “14 Mart Tıp Bayramını kutladığımız bu haftada ne yazık ki her gün bir yerde sağlık çalışanlarına yapılan zulme tanık oluyoruz. İşte bunun son örneği de aile hekimlerine nöbet uygulamasıdır” dedi.

 

“NÖBET UYGULAMASI”

 

Karşı çıkmamıza ve bu işin yanlış olduğunu söylememize rağmen, hastanelerde nöbet tutmaları için kanuni değişiklik yapıldı. Fakat görmekteyiz ki bu değişiklik idareciler tarafından keyfiyete dayalı bir nöbet uygulamasının getirilmesinde kullanılmaktadır.  Hastanelerde nöbet tutulacak denilmişken idareciler, istiyor diye semt polikliniklerinde nöbet görevlendirmelerinin yapılması tamamen hukuksuz ve yanlıştır. Sözlü talimatlar verip ardından yazıları da yazacağız demek ayrı bir garabettir. Görevi, Ünvanı ne olursa olsun Aile Hekimi ve aile sağlığı elemanlarını kimse Türkiye’nin Kunta Kintesi yapamaz” dedi.

13 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

xxxx - aldınığnız maaş uzman hekimin 4 katı.

zor geliyorsa bırakın ...

Yanıtla . 0Beğen 13 Mart 11:48
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR