SGC İnşaat, Kocaeli’nin her yerine şantiye kurdu

2008 yılında kurulan SGC İnşaat Altyapı Hafriyat Nakliyat ve Turizm şirketi, kazı, dolgu ve hafriyat işlerinden sonra inşaat sektörüne de el atarak b...

2008 yılında kurulan SGC İnşaat Altyapı Hafriyat Nakliyat ve Turizm şirketi, kazı, dolgu ve hafriyat işlerinden sonra inşaat sektörüne de el atarak büyüyor. Şirket sahiplerinden Serkan Akyıldız, “babadan kalma bir meslekti, bizde üç kardeş olarak (Serkan – Gökhan – Cemil ) SGC İnşaat Altyapı Hafriyat Nakliyat ve Turizm şirketini kurduk. İlk dönemde 2 adet iş makinesi ile sıfırdan iş başı yaptık, ve bugün 30 personelimiz ile hizmet veriyoruz.

 

KONUT ÜRETİMİ

2011 yılında Posco Assan şirketinin alt yapı işlerini aldık, bu adımla birlikte iş makinelerimiz ve ekipmanlarımızı çoğalttık. Bunun yanında HYSCO, OPET AŞ. POAŞ Petrol Ofisi OMV, Alsim ALARKO, Erkut İnşaat A.Ş, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kartepe Belediyesi, Yılkanur İnşaat, İzmit Belediyesi ve Monotek İnşaat gibi kurum ve şirketlerin işlerini yaptık. İş hacmimizi genişletip Kocaeli ve il dışında inşaat işleri, fabrika altyapıları ve çevre düzenlemeleri ile adımızı duyurmaya devam ediyoruz. Şirketimizi Yapsat ve Altyapı taahhüt işleri olarak iki kola ayırdık. 2014 yılının ilk ayından itibaren konut üretimine başladık. Konut projesini yapsat olarak yaptık ve satışları başladı. Bu 6 yıllık süreçte Kocaeli’nin her yerine şantiye kurma imkanı bulduk” dedi.

 

YENİ PROJELER VE HEDEFLER

Serkan Akyıldız, 6 yıllık deneyim ile işlerimizi profesyonelce sürdürüyoruz. Şirketimizin 2015 yılının projeleri ve hedefleri arasında 24 dairelik konut projesi var. Bunun yanında altyapı ve hafriyat işlerini büyütmeye devam edeceğiz” diyerek yeni yatırımlara imza atacaklarını söyledi.

 

SAĞLAM ADIMLARLA BÜYÜMEK BİR VİZYONDUR.   

Akyıldız, “Bir insan ne iş yaparsa yapsın, o işin en iyisini yapmalı. Çok zengin olmak gibi bir hevesim olmadı, çünkü benim hedefim başarı. Sonu olmayan bir başarı hırsım var ve bunun en iyisini yapmak taraftarıyım. Şirketimizi 6 yılda bir yerlere getirdim ama kurumsallaşmak ve sağlam adımlarla büyümek bir vizyondur. Çalıştığım insanlara işi sorunsuz şekilde teslim etmek benim en büyük ilkelerimden bir tanesidir. Çünkü memnuniyet benim için her zaman ön planda oldu.

 

MÜHENDİSLİK MERAK İŞİDİR

Bizim sektörde her zaman dinamik kalmak gerekir, her gün yeni bir şeyler öğreten bir iş yapıyoruz. Mezun olup mühendis oluğumdan bu yana hala üniversiteden kalma kitaplarımı okuyorum. Çünkü mühendislik merak işidir” dedi.Emir Hüseyin Özkan

 

Serkan Akyıldız Kimdir?

1984 yılında İzmit de doğdum. Baba mesleği oluğu için mühendisliğe hevesim vardı. İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Yüksek Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Daha sonra Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdim. 2002 yılında okulu bitirdikten sonra ilk olarak İstanbul da bir inşaat firmasında 1 yıl çalıştım. 2008 yılında kendi şirketimizi kurarak iş hayatına atılmış oldum, yurt içi ve yurt dışı çalışmalarımız ile SGC İnşaat firmamızı büyütüyoruz.

14 Aralık 2014 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR