Kaplan: Deprem için gereken yapılmadı

CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, 17 Ağustos depreminin yıldönümüne ilişkin yaptığı açıklama ile depremde yaşanan acıların halen daha yüre...

BÜYÜT

CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, 17 Ağustos depreminin yıldönümüne ilişkin yaptığı açıklama ile depremde yaşanan acıların halen daha yürekleri sızlattığını bununla birlikte hükümetin olası bir deprem için herhangi bir önlem ve çalışma yapmadığını vurguladı.

 

BUGÜN ÇOK ÖNEMLİ

Depremin sadece binalarda hasar olmadığını, milyonların yüreğini sızlattığını dile getiren Kaplan, “Bu büyük yıkımın ardından ağıtlar yakıldı, karalar bağlandı. Bu gün 17 Ağustos depreminin acılarını ve dramlarının bir daha yaşanmaması, gerekenleri yeniden ifade etmek için en önemli bir gündür. Bu yıkımda hayatlarını kaybeden insanlarımızı rahmetle anıyor, yakınlarını kaybedenlerin acılarını yüreğimizde paylaşıyoruz” dedi.

 

VİCDANLAR RAHATSIZ

Deprem felaketine neden olanların hak ettiği cezayı çekmemelerinin toplum vicdanını zedelediğini de belirten Kaplan, “Yapım hatası ve ihmalden dolayı 2 bin 100 dava dosyası açıldı ancak bin 800’ü şartlı salıverilme yasası sayesinde cezadan kurtuldu. Geriye kalan 300 dava dosyasının 110’una ceza verildi, 190 dosya zaman aşımına uğradı. Felaketin sorumlularının hak ettikleri cezayı çekmemeleri vicdanları zedeledi” diye konuştu. Deprem sonrası toplanan paraların, depreme yönelik çalışmalar için harcanmadığına dikkat çeken Milletvekili Kaplan, hükümetin bu konuda alınması gereken tedbirler konusunda duyarsız olduğunu söyledi.

17 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR