Bisikletçiler sezonu Antalya’da açtı

PROTOKOL İLGİ GÖSTERDİ Yarışlar perşembe günü yol müsabakaları ile başlarken, pazar günü ödül töreniyle son buldu.  Alanya Bisiklet Yol Yarışların...

BÜYÜT

PROTOKOL İLGİ GÖSTERDİ

Yarışlar perşembe günü yol müsabakaları ile başlarken, pazar günü ödül töreniyle son buldu.  Alanya Bisiklet Yol Yarışlarında dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarını Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Antalya Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, Alanya Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Ali Tekin ve diğer protokol üyeleri verdi.

 

BRİSSAPOR TAKIM HALİNDE İKİNCİ OLDU

Çeşitli illerden gelen 68 kulüpten toplam 461 sporcunun katıldığı yarışlara ilimizden Brisaspor, Kocaeli Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü ve Kocaeli Bisiklet ve Doğa Spor Kulübü’nden 34 sporcu katıldı. Müsabakalar sonucunda 3 birincilik, 2 ikincilik, 3 üçüncülük elde ettik. Yarışın ilk gününde yıldız erkek(A) kategorisinde 80 sporcu 64 km, genç erkekler kategorisinde 84 sporcu 85 km pedal çevirdi. Yıldız erkek A kategorisinde Kocaeli Brisaspor’dan Eşref Batuhan Pekcan üçüncü oldu. 17 sporcunun katıldığı Büyük bayanlar 85 km. yol müsabakasında Kocaeli Brisaspor’dan Cansu Türkmenoğlu ikinci oldu. Genç Erkekler de ise Kocaeli Brisaspor’dan Sefa Bülbül üçüncü oldu. Cumartesi ve pazar günleri ise kriteryum yarışları gerçekleşti. Güngör Otel Önü Alanya Merkez’de yapılan yarışlarda, sağanak yağmura rağmen heyecan dolu mücadeleler vardı.

 

AHMET ÖRENCİK BİRİNCİ OLDU

Genç ve Büyük Bayanlar 20 tur üzerinden 34 km., Yıldız Bayanlar 15 tur üzerinden 25,5 km., Masterlar (A+B) ve Yıldız Erkek (A) 20 tur üzerinden 34 km, Genç erkekler 26 tur üzerinden 44,2 km pedal çevirdi. Kriteryum yarışlarının sonunda Master Erkek A kategorisinde Kocaeli Gençlik Spor birinci oldu. Kriteryum yarışlarının yapıldığı son gününde Yıldız Erkekler Kriteryum yarışmasında Kocaeli Brisaspor’dan Ahmet Örencik birinci olurken, Yıldız erkekler (A) takım yarışında Konya Gençlik birinci, Bolu Gençlik ikinci ve Brisa Kocaeli takımı üçüncü oldu. Genç erkekler takım yarışında Torku Şeker birinci ve Brisaspor ikinci oldu. Büyük erkekler Kriteryum kategorisinde ise Kocaeli Brisaspor’dan Recep Önalan üçüncü olarak yarışı tamamladı. Büyük erkekler genel takım yarışında Torku Şekerspor birinci ve Kocaeli Brisaspor ikinci oldu.

 

ALANYA BİSİKLET YOL YARIŞLARINDA SPORCULARIMIZIN DERECELERİ:

Yol Yarışı 68 Km Büyük Bayanlar Kategorisi

2-Cansu Türkmenoğlu 1 Saat 56 Dakika 51 Saniye (Kocaeli Brisaspor)

 

Yol Yarışı 68 Km Yıldız Erkekler A Kategorisi

3-Eşref Batuhan Pekcan 1 Saat 50 Dakika 5 Saniye (Kocaeli Brisaspor)

                            

Kriteryum Yarışı 51 Km Büyük Erkekler Kategorisi

3-Recep Ünalan 1 Saat 7 Dakika 44 Saniye  (Kocaeli Brisaspor)

 

Kriteryum Yarışı 40 Km Genç Erkekler Kategorisi

2-Sefa Bülbül 58 Dakika 28 Saniye (Kocaeli Brisaspor)

                 

Kriteryum Yarışı 34 Km Yıldız Erkekler A Kategorisi

2-Ahmet Örencik 52 Dakika 22 Saniye (Kocaeli Brisaspor)

 

Kriteryum Yarışı 30 Km Yıldız Erkekler A Kategorisi

1-Ahmet Örencik 46 Dakika 25 Saniye (Kocaeli Brisaspor)

                            

Kriteryum Yarışı 34 Km Master Erkekler A Kategorisi

3-Nevzat Kıral 51 Dakika 49 Saniye (Kocaeli Brisaspor)

05 Şubat 2015 Kocaeli- SporYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR