Kartepe Belediyesi ekipleri Sapanca Gölü kıyısında temizlik yaptı

İçme suyu havzası olan ve Kartepe’nin sahip olduğu doğal güzellikler arasında yer alan Sapanca Gölü, yağışlar sonrası su seviyesi normal değerlerine...

BÜYÜT

İçme suyu havzası olan ve Kartepe’nin sahip olduğu doğal güzellikler arasında yer alan Sapanca Gölü, yağışlar sonrası su seviyesi normal değerlerine ulaştı. Yüksek kesimlerden dereler yardımıyla göle akan sular ve yağışlar sonrası gölün debisindeki artışın yanında suyla birlikte göle istenmeyen maddelerde ulaştı.

 

Kartepe Belediyesi Kablolu Su Kayağı Tesisleri kıyı şeridi başta olmak üzere göl kıyı kenar çizgisi hizasında dalgalanmalar sonrası kuruyan sazlıklarla birlikte pet ve şişe gibi atıklar kıyıda istenmeyen görüntüler oluşturdu. Kartepe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri de kıyı şeridindeki yeşil alanlarda temizlik faaliyetinde bulundu.

 

“Temiz Çevre Temiz Belediyecilik – Şimdi Kartepe Zamanı”  sloganıyla yeni dönemde iyi hizmet, temiz çevre anlayışı ile daha duyarlı hareket eden Kartepe Belediyesi, göl kıyısına dalgalanma ile gelen kurumuş sazlıklar kıyıya vuran pet, cam şişe ve diğer katı atıkları tırmıklar yardımıyla topladı.

 

Yaz aylarında piknikçilerin de ilgi odağı olan Sapanca Gölü kıyısında kış aylarında atıkların oluşturduğu kirliliğin önüne geçmek adına belirli periyotlarda mıntıka temizliği çerçevesinde tırmık ve çatal gibi aletler yanında elle atık toplama çalışması yapan ekipler 3 kamyon atığı bertaraf edilmesi için İZAYDAŞ’a teslim etti.

 

Park ve Bahçeler Müdürü Cengiz Dalkıran, “Sahip olduğu değerler yanında turizm potansiyeli ile çekim merkezi olan ilçemizde Sapanca Gölü’nün varlığı ayrı bir yer tutmakta. İlçemiz sınırları içinde göle kıyı olan kesimlerde de temizlik ve bakım çalışmalarımızı da iş programımız çerçevesinde gerçekleştiriyoruz” dedi.

 

Kartepe’nin sahip olduğu değerlere ve güzelliklere yakışır, kent estetiğine uygun, cazibe merkezi olarak daha çok yaşanabilir bir ilçe olması için Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in yeni yönetim anlayışı ile daha da önem verildiğini belirten Müdür Dalkıran, “Kirletmeden daha temiz bir çevreye sahip olmak adına göl kıyısını kullanan vatandaşlarımızdan daha temiz bir Kartepe için üzerlerine düşenleri yapmaya davet ediyoruz” dedi.

02 Mart 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR