BAYŞAD BAŞKANI H.OSMAN SARAÇ: BOŞ DURMAK YOK!

İzmit Tarihi Saatçi Ali Efendi Konağında her iki haftada bir Cumartesi akşamları, İzmit Belediyesinin destekleriyle şiir dinletileri düzenleyen BAYŞAD...

BÜYÜT

İzmit Tarihi Saatçi Ali Efendi Konağında her iki haftada bir Cumartesi akşamları, İzmit Belediyesinin destekleriyle şiir dinletileri düzenleyen BAYŞAD’a ilgi ve katılım her etkinlikte daha da artıyor. İlimizden ve çeşitli illerden bir çok şair ve şiir severin katılımıyla adeta bir “sanat rüzgarı” estiren BAYŞAD, şiir dinletilerini “Şehir şehir şiir” projesiyle ülke geneline yaymayı hedefliyor.
“Şehir şehir şiir” projesi ile, belediyeler, valilikler ve sponsorlar desteği ile ülkeyi bir uçtan bir uca dolaşmayı ve her ilde şiir dinletileri düzenlemeyi hedefleyen BAYŞAD Başkanı H.Osman SARAÇ, konuyla ilgili çalışma kapsamında gerekli görüşmeleri başlattıklarını, bağlantılar tamamlandığında Kocaeli’den yola çıkacaklarını ve il il dolaşarak ülke genelinde şiir bayrağını dalgalandıracaklarını ifade etti.
“İzmit’te sanat var” sloganı kapsamında, şiire ve şaire verdiği destekten dolayı İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’a, çeşitli illerden şiir dinletilerimize katılan değerli şairlere ve özellikle de Sakarya Şairler Birliği’ne teşekkür eden BAYŞAD Başkanı H.Osman Saraç, Mehmet Enin Yurdakul’un ifade ettiği gibi; “Şairleri haykırmayan bir millet, sevenleri toprak olmuş öksüz çocuk gibidir!” dedi.
“Boş durmak yok!” sloganıyla hareket eden BAYŞAD, sık sık çeşitli etkinlikler düzenleyerek şairleri buluşturduğu gibi, çeşitli il ve ilçelerde düzenlene şiir dinletilerine de katılmayı ihmal etmiyor.
10.Haziran Pazar günü Sapanca gölü kenarında eski Seka Kampında piknik düzenlemeyi planlayan BAYŞAD, piknikte saz bağlama, akordeon, gitar ve kemençe ile şiir dinletilerinin, şair atışmalarının harmanlandığı bir ortam oluşturuyor.

05 Haziran 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR