Doğan: “Şovmen değil, halkın hizmetkarıyız”

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan mahalleleri dolaştı. CHP’lileri eleştiren Doğan; “Bizim derdimiz halk. Dertleri halk olmadığı için sadece şov yapm...

BÜYÜT

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan mahalleleri dolaştı. CHP’lileri eleştiren Doğan; “Bizim derdimiz halk. Dertleri halk olmadığı için sadece şov yapmaları çok normal. Biz Şovmen değil, halkın hizmetkarıyız” dedi

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan iftar sonrası kıraathane ziyaretleri kapsamında Tavşantepe Mahallesi Zengin Sokak’ta bulunan kıraathaneleri ziyaret etti. Vatandaşlarla biraraya gelen Başkan Doğan yapılan alt yapı çalışmalarını eleştirenler hakkında “ Dertleri halk olmadığı için sadece şov yapmaları çok normal” dedi. Yapılan çalışmaları sık sık denetleyen ve tüm süreci büyük bir titizlikle takip eden Başkan Doğan Tavşantepe Mahallesi’nde biraraya geldiği vatandaşlarla yürütülen çalışmalar hakkında konuştu. Tavşantepe Mahallesi’nde yapılan çalışmaların bu yaz biteceğini söyleyen Doğan, bölgenin bambaşka bir yer haline geleceğini vurguladı.
‘TAVŞANTEPE’Yİ ÖNEMSİYORUM’
En büyük amacının İzmit’e hizmet etmek olduğunu ifade eden Doğan, “İzmit’in her karesini, İzmit’te yaşayan her kişiyi önemsediğim gibi Tavşantepe’yi ve burada yaşayan halkı da önemsiyorum. Bu yüzden yıllardır kimsenin el atamadığı bu çalışmaları yapmaya cesaret ettik. Eleştirilmek pahasına, bölge halkı hak ettiği şekilde yaşasın diye çalışmaları başlatmakta bir dakika dahi tereddüt etmedik.Yıllardır yapılamayanı yapmak için çalışmalarımızı başlattık. Şimdi bu bölgede yapılan çalışmaları, yıllardır bölgeyi görmezden gelenler eleştiriyorlar. Keşke bu çalışmalar önce yapılsaydı da Tavşantepe halkı yıllardır çektikleri bu sıkıntıları yaşamasaydılar” diyerek Tavşantepe halkının kısa süre sonra rahata kavuşacağını söyledi.
‘BÖLGE KALKINIYOR’
Bilgede yapılan tek çalışmanın alt yapı ve üst yapı çalışmaları olmadığına dikkat çeken Doğan, bölgenin her açıdan kalkınması için çalışıyoruz. Park yapımlarına, bölgedeki spor kulüplerinin ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyoruz. Bölgede yıllardır beklenen mahalle konağını yaptık. İçinde sağlık birimi, emekli evi, etüt merkezi ve kurs merkezi bulunan bu konak mahallelilerin pek çok ihtiyacını karşılayacak” dedi. Mahallenin yakınında bulunan Cephanelik Bölgesi’ndeki büyük yatırımlar içinde gerek kentte gerek Ankara’da büyük çaba sarf ettiğine dikkat çeken Doğan Cephanelik Spor Kompleksi ve Kadın Sosyal Yaşam Merkezi’nin bölgeye prestij sağladığını söyledi. Doğan, geçtiğimiz haftalarda Sağlık Bakanı ile bölgede yapılacak olan hastane için bizzat görüştüğünü ve hastanenin bu bölge ve tüm kente değer katacağını belirtti.
‘VATANDAŞ HERŞEYİ BİLİYOR’
Çalışmalar sırasında vatandaşların sıkıntılar yaşadığını, zahmet çektiğini bildiğini söyleyen Başkan Doğan halkımız her şeyin farkında, kendisi için kimin iyi kimin kötüyü düşündüğünü çok iyi biliyor. Ben vatandaşla sürekli olarak beraberim. Onlar zahmetsiz rahmet olmayacağını biliyor. Vatandaşlar “ Başkanım zorluk çektik ama yıllardır yapılmayan çalışmalar yapılıyor. Bitince rahat edeceğiz. Allah sizden razı olsun” diyorlar. Eğer halka hizmet söz konusu ise bizi hiçbir şey yolumuzdan döndüremez” dedi.
‘YILLARDIR SADECE KONUŞUYORLAR’
Tavşantepe’de yapılan çalışmaları sürekli olarak eleştiren siyasilere de yanıt veren Doğan, “ onların derdi halk değil, halka hizmet değil. Tek dertleri kendilerine yer edinmek. Bunun yolunun da şov yapmaktan geçtiğini sanıyorlar. Yıllardır yaptıklarını, gördüklerini yapıyor ve sadece konuşuyorlar” dedi. Doğan siyasette başarılı olmanın şov yapmaktan değil hizmet üretmekten geçtiğine dikkat çekerek halk kimin hizmet kimin şov yaptığını çok iyi biliyor. Biz şovmen değil, hizmetkarız” dedi. Başkan Doğan, ziyaret ettiği kıraathane vatandaşlarla sohbet etti. Uzun süre kıraathanede kalan Başkan Doğan vatandaşlarla birlikte okey oynadı, onların sorunlarını dinledi.

13 Ağustos 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR