Güldüren, hedeflerini açıkladı

AKP’den milletvekili aday adayı olan Mimar Nurhayat Güldüren, basınla bir araya gelerek, öncelikli hedeflerini açıkladı.12 Haziran’da yapılacak genel...

BÜYÜT

AKP’den milletvekili aday adayı olan Mimar Nurhayat Güldüren, basınla bir araya gelerek, öncelikli hedeflerini açıkladı.

12 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde AKP’den milletvekili aday adayı olan Nurhayat Güldüren, Kafe Delaru’da basın mensuplarıyla bir araya geldi. “Siyasetteki öncelikli hedefim kadının görünür olmasını sağlamak hedefim kentime ve ülkeme hizmet etmektir” diyen Güldüren, bunun için AKP’den aday olduğunu söyledi. Güldüren seçilmesi durumunda kadın girişimcilerin desteklenmesi ve kadın istihdamının takip edilmesi konularına öncelik vereceğini, Kentsel Dönüşüme katkı sağlayacağını söyledi. Güldüren, kendilerini seçim öncesi zorlu bir sürecin beklediğini ifade ederek, temayül yoklaması, teşkilat ziyaretleri ve tanıtım faaliyetlerinde basından destek istedi.

NURHAYAT GÜLDÜREN KİMDİR?
1965 Nevşehir doğumlu. İlk, orta ve lise öğrenimimi Konya’da tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. Kandıra PTT Binası Şantiye şefliği ile başlayan meslek yaşantısında çeşitli firmalarda altyapı ve üst yapı inşaat işlerinde uygulama çalışmaları yaptı. Ağrı Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğü’nde mimar olarak görev aldı. 1994 yılında İzmit’te ticarete başladı. 2004 yılında halen HNH Ltd. Şti.’ni kurdu. 7 yıldır serbest mimarlık yanında Eskidji’nin İzmit Bölge Ortağı olarak gayrimenkul yatırım danışmanlığı yapıyor. Çeşitli derneklerde aktif görev alıyor. Evli ve iki kız çocuğu annesi.

11 Mart 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR