“İZMEK artık halkın üniversitesi oldu”

        İzmit Belediyesi ile Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile açılan meslek edindirme ve sosyal kültürel kurslarını başarı ile bitirenlere düzenlen...

BÜYÜT

 

 

 

 

İzmit Belediyesi ile Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile açılan meslek edindirme ve sosyal kültürel kurslarını başarı ile bitirenlere düzenlenen törenlerle belgeleri veriliyor. Gültepe, Fatih ve Zabıta mahallelerinde kurulan İZMEK’te eğitimlerini tamamlayan kursiyerlerin hazırladıkları eserler, açılışı yapılan sergilerde beğeniye sunuluyor.

 

DOĞAN DA KATILDI

Mahallelerde düzenlenen son törenlere İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan da katıldı. Gültepe Mahallesi’nde ev tekstil ve iğne oyası kurslarını 27 bayan, Fatih Mahallesi’ndeki giyim ve iğne oyası kurslarını 35 bayan, Zabıtan’da da iğne oyası, ev tekstil ve el sanatları kurslarını ise 43 kişi başarı ile tamamlayarak belge almaya hak kazandılar. Bu arada sergide sunulan eserler de beğeni topladı.

 

YOĞUN KATILIM

Düzenlenen törenlere Başkan Doğan’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç, Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Cevat Kenar, AKP İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş, Fatih Mahallesi Muhtarı Metin Kılıç, Gültepe Mahallesi Muhtarı Yusuf Çevik, Zabıtan Mahallesi Muhtarı İsmail Candan, kursiyerler ve yakınları katıldı. Törende konuşan Başkan Doğan, İZMEK’in en büyük halk üniversitesi haline dönüştüğünü dile getirdi.

 

SADECE KURS DEĞİL

Kurs taleplerini mutlaka yerine getirmeye çalıştıklarını dile getiren Doğan, “Yeter ki bize talep gelsin. İZMEK kurslarını sadece sıradan kurs olarak görmemek lazım. Buralar aynı zamanda dostlukların, arkadaşlıkların geliştiği sosyal alanlardır. Kurslarımız sayesinde binlerce kişi rahatlayıp hayata daha bir başka bakıyor” dedi. Başkan doğan kurslara olan ilgisinin sürekli artmasının kendisini sevindirdiğini de sözlerine ekledi.

29 Mayıs 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR