CHP’den birlik ve beraberlik kahvaltısı

    Mevcut belediye meclis üyeleri, belediye meclis adayları ve sıralamaya giremeyen belediye meclis üyesi aday adaylarıyla Teona Otel’de kahvaltıda b...

 

 

Mevcut belediye meclis üyeleri, belediye meclis adayları ve sıralamaya giremeyen belediye meclis üyesi aday adaylarıyla Teona Otel’de kahvaltıda birlik ve beraberlik adı altında bir araya gelindi. Ön seçimde yaşanan olumsuzlukların seçim çalışmalarına yansımaması ve ön seçimde hakkının yenildiğini düşünen adaylarda kırgınlık yaşanmaması için önemli bir program olan kahvaltıya katılım yüksek oldu. Meclis üyesi adayları ve aday adayları birlikte kahvaltı yaptı.

“EKONOMİK GÜCE KARŞI HALKIN GÜCÜ”

Yapılan kahvaltının sonrasında söz alan Sefa Sirmen, “Seçimlere 28 gün kaldı. Meclis üyesi adaylarının belirlenmesinde zaman zaman sıkıntılar yaşandı. 2009 yılındaki seçimlerde de bazı sıkıntılar yaşanmış ve bazı meclis üyesi adayımızın kalbi kırılmıştı. Biz seçim sürecini hep birlikte götüreceğiz. Bu dava hepimizin davası ve yolculuğu. İşimizin kolay olmadığını biliyoruz.  Halkın bizden beklentisi yüksek. Karşımızda her türlü yolu kullanan büyük bir ekonomik ve iktidar gücü var. Biz de bu güce karşı halkın gücünü kullanacağız” açıklamasında bulundu.

“YANLIŞLARIN BEDELİ KAYBETMEK OLAMAZ”

2009 yılında İzmit Belediye Başkanlığını kaybeden Fikret Toker de Sirmen’den sonra söz alarak seçimle ilgili açıklamalarda bulundu. Toker, “İnsanın olduğu yerde hatalar olabilir. Hataların olduğu yerde kaybedilecek olanları iyi hesap etmek lazım. Bence kimin belediye başkan adayı, kimin belediye meclis üyesi olduğu önemli değil. Çok önemli süreçten geçiyoruz. Tüm arkadaşlarımızın kimin belediye meclis üyesi veya adayı olduğuna bakmaksızın çalışmasını istiyorum. Tüm arkadaşlarımızın duyarlı davranmasını istiyoruz. Yanlışlar olabilir ama yanlışların bedeli seçim kaybetmek olmamalı. Bu salondan hep beraber gülerek çıkacağız” diye konuştu.

“KIRGIN VE KIZGIN OLDUKLARINI BİLİYORUM”

Ön seçimde yaşananlardan dolayı eleştirilerin hedefi haline gelen ilçe başkanı Selman Yıldırım yaptığı konuşmada,  “Bazı arkadaşlarımın bana kırgın ve kızgın olduğunu biliyorum. Siyasi partiler yasası imkan verse tüm arkadaşlarımızı listeye alsak. Ama 33 kişiyi listeye alabiliyoruz. Siyaseti ben merkezli olmasından çıkardım. Arkadaşlarımızın kişisel beklentileri karşılanmadığı zaman CHP’li olmaktan vazgeçmemeli. Bizim başka İzmit’imiz, başka Kocaeli’miz başka ülkemiz yok. Hep birlikte sahip çıkmalıyız” dedi.

02 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR