Altunyuva’dan 12 Eylül açıklaması

Darbenin üzerinden 35 yıl geçmesine rağmen o günlerin izlerinin hala ülkede olduğunu belirten Altunyuva, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:   AKP...

Darbenin üzerinden 35 yıl geçmesine rağmen o günlerin izlerinin hala ülkede olduğunu belirten Altunyuva, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

AKP’Yİ ELEŞTİRDİ

Emperyalistler Türkiye gibi az gelişmiş ülkelerde bir oyun tezgâhladılar. Bu karanlık odaklar yerli işbirlikçileriyle el ele verip bu gibi ülkelerde kaos yarattılar. Aydınları öldürdüler. Kitlesel katliamlar yaptılar. Sivil faşist güçleri örgütleyerek halkın üzerine saldılar. Şartlar olgunlaşınca da faşist generaller devreye sokularak 12 Eylül darbesini gerçekleştirdiler. Her gün onlarca insanın öldürüldüğü ortam bir günde süt liman oldu. Büyük sıkıntılar yaşandı. O günden bu güne yönetime gelen iktidarlar 12 Eylül anayasasını ve oluşturdukları kurumları kaldıracaklarını seçim meydanlarında söylemelerine rağmen, ne anayasa değiştirildi ne de o kurumlar kaldırıldı. Son 13 yıldır bu demokratik söylemlerle tek başına iktidarlara gelen AKP, bunları kaldırmak yerine eksik olan baskıcı, faşist ve gerici yönlerini tamamlayarak iktidarlarını sürdürmektedir. 12 Eylül darbesinin ürünü olan ve darbenin oluşturduğu kurumlar, AKP tarafından eksikleri tamamlanarak yaşatılmaktadır.”

12 Eylül 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

04

Şevket - Geçmişini Bilmeyen, Geleceğe Yön Veremez, Tesbitler Gerçek, Tşk Ederiz Bşk.nım....

aşamak Direnmektir.

Güzel Vatanımın şimdiki hali.......

Sene 2005 Türkiye ile bir alâkası olmayan John Perkins kitabında anlatıyor;

"Kendi otomobilini üretemeyen ülkeye borç verip otobanlar yaptırırız. Sonra onlara arabalarımızı satarız. Sonra bankalarını satın alırız. O bankalardan halka ucuz krediler verip daha çok araba almalarını sağlarız. Böylece verdiğimiz o krediyi arabamızı satarak geri alırız, hem de faiziyle. O ülkeye dünya bankası ya da kardeş kurumlardan kredi ayarlarız. Ayarlanan kredi "ASLA" o ülkenin hazinesine gitmez. O ülkede ‘proje‘ yapan bizim şirketlerimizin kasasına girer. Enerji santralleri, sanayi alanları, limanlar, dev havayolları yapılır. Aslında insanların işine yaramayan bir yığın beton. Bizim şirketlerimiz kazanır o ülkedeki birileri de nemalandırılır. Toplum bu düzenekten hiçbirşey kazanmaz. Ama ülke büyük bir borcun altına sokulmuş olur.

Bu o kadar büyük bir borçtur ki ödenmesi imkansızdır.

Plan böyle işler. Sonunda ekonomik danışmanlar/tetikçiler olarak gider onlara deriz ki; "Bize büyük borcunuz var ödeyemiyorsunuz. O zaman petrolünüzü satın, doğal gazınızı bize verin, askeri üslerimize yer gösterin, askerlerinizi birliklerimize destek olmaları için savaştığımız bölgelere gönderin, Birleşmiş Millletler de bizim için oy verin! Elektrik su kanalizasyon sistemlerinizi özelleştirin! Onları Amerikan şirketlerine ya da diğer çok uluslu şirketlere satın..."

Sosyal hizmetleri, teknik sistemleri, eğitim kurumlarını, sağlık kurumlarını hatta adli sistemleri ele geçiririz.

Bu, ikili, üçlü, dörtlü bir darbeler serisidir."

Sevgilerimle Şevket CODAR....?

Yanıtla . 0Beğen 12 Eylül 09:27
03

uslanmaz - Geri zekalılara verdiler gazı marx lenin mao komünizm diye kandırdılar.halkı sokağa çıkamaz hale getirip ülkede terör estirdiler fabrikalar üretemez okullar üniversiteler ders yapılamaz hale sokuldu. ordu olaya el koydu gözlerinin üstüne yumruğu koydu.şimdi aynı şeyleri sayıklıyorlar.

Yanıtla . 0Beğen 12 Eylül 09:27
02

son soz - mıllet o gunlerı gerıde bıraktı...

bızım baskan hala oralarda...

C H P nın neden gelısmedıgını anladınız mı

bravo baskanımıza yakında 1960 larıda anlatacakmıs

Yanıtla . 0Beğen 12 Eylül 09:27
01

dogrucu - bu gereksız baskan hala 35 yıl gerıden gelıyor

tam CHP Kafası

Yanıtla . 0Beğen 12 Eylül 09:27
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR