Gebzeliler, Mursi için duaya kalktı

Çoban Mustafa Paşa Camii’nde sabah namazı sonrası gerçekleşen dua programına Gebze İnsan ve Medeniyet Hareketi ile Gebze’deki sivil toplum kuruluşu t...

Çoban Mustafa Paşa Camii’nde sabah namazı sonrası gerçekleşen dua programına Gebze İnsan ve Medeniyet Hareketi ile Gebze’deki sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve cami cemaati katıldı.

Sabah namazında Çoban Mustafa Paşa Camii’nde buluşan Gebzeli sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda cami cemaati Mısır’ın seçilmiş cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve dava arkadaşlarına manevi destek amacıyla dua etti. Gebze İnsan ve Medeniyet Hareketi Başkanı Ali Erol tarafından okunan duada Muhammed Mursi ve Mısır hapishanelerindeki tutuklular ile tüm dünyadaki mazlum ve mağdur Müslümanlar için Allah’a (c.c.) niyazda bulunuldu.

 

MAZLUM HALKLARA DESTEK İÇİN BURADAYIZ

İslam dünyasının bugün adeta bir kan gölüne döndüğünü belirten Ali Erol, “Bizler, Muhammed Mursi’nin şahsında tüm Mısır halkına ve dünyanın değişik yerlerinde zulüm altında inleyen tüm mazlum halklara destek vermek için buradayız. Gayri meşru bu karar Müslümanların uyanmasına, birleşmesine ve aralarındaki anlaşmazlıkları ve çatışmaları sona erdirmelerine vesile olur inşallah. Rabbimiz Muhammed Mursi ve arkadaşları ile birlikte İslam coğrafyasındaki tüm mazlum Müslümanlara yardım etsin. İslam dünyasındaki zulüm ve katliamlar son bulsun. Allah zalimlerin tuzaklarını kendi başlarına çevirsin” dedi.

24 Mayıs 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR