Başiskele’de semt konaklarının sayısı artıyor

Başiskele Belediyesi'nin Sepetlipınar Mahallesi'nde hayata geçirdiği Semt Konağı ve Sosyal Yaşam Merkezi ve yapımı tamamlanma aşamasına gelen Serinde...

BÜYÜT

Başiskele Belediyesi'nin Sepetlipınar Mahallesi'nde hayata geçirdiği Semt Konağı ve Sosyal Yaşam Merkezi ve yapımı tamamlanma aşamasına gelen Serindere Semt Konağı’nın ardından 3 ncü Semt Konağı İnşaatı Şehitekrem Mahallesi’nde başladı.

 

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz'ın seçim vaatleri arasında yer alan Semt konaklarının sayılarının artırılmasına yönelik yapılan çalışmalar devam ediyor. Sepetlipınar Mahallesi'nde tamamlanarak mahalle halkının hizmetine sunulan semt konağının ardından 2. Semt Konağı’nın açılışına sayılı günler kalırken 3 ncü semt konağı inşaatına Şehitekrem Mahallesi’nde başlandı.

 

Uzman eğitmenler tarafından profesyonel eğitimler verilen semt konağında Kişisel gelişimin yanında mesleki eğitim kursları da gören ailelerin meslek sahibi olması hedefleniyor. Bölge halkına sosyal ve kültürel etkinliklerin yanı sıra toplumsal konulara yönelik eğitim ve sağlık alanında bilgilendirici seminerler veriliyor.

 

Başiskele'nin 3. Semt Konağı oturum alanı 333 m2, bina toplam alanı 1175 m2 alandan oluşuyor. Konak alanı içerisinde Sağlık Ocağı, büfe, fatura ödeme merkezi, belediye irtibat ve muhtarlık binası, bilgisayar odası, konferans salonu, engelli giriş ve çıkış giriş asansörleri ve bay bayan mescitleri bulunacak.

06 Mart 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR