Başkanı Üzülmez:Projelerimizle ticareti canlandırmayı planlıyoruz

Makam minibüsüyle mahalle gezilerini icracı müdürlerden oluşan ekibiyle gerçekleştiren Başkan Üzülmez, “Projelerimizle ticari hayatı canlandırmayı pl...

BÜYÜT

Makam minibüsüyle mahalle gezilerini icracı müdürlerden oluşan ekibiyle gerçekleştiren Başkan Üzülmez, “Projelerimizle ticari hayatı canlandırmayı planlıyoruz” dedi.

 

Mahalle statüsüne kavuşan Karatepe Köyü ile “Mahalle Gezileri”ni bu hafta da devam ettiren Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, beraberinde belediye meclis üyeleri, başkan yardımcıları, koordinatörleri ve icracı müdürlerinden oluşan ekibi ile gün boyu Arslanbey ve Şefkatiye Mahalleri’nde de Kartepelileri dinledi, soruların cevaplarını verdi ve projelerini paylaştı. Yeni yönetim modelinin bir ayağı olan “Kartepe’yi Dinliyoruz” adlı proje kapsamında Kartepelilerin ayağına giden Başkan Üzülmez ve ekibi Mahalle Gezisi’nin sabah ayağında Karatepe Mahalle Muhtarı Kerim Kaygın ve mahalle sakinlerine konuk oldular. Cuma Namazı çıkışı Arslanbey Mahalle Muhtarı Sedat Topal ve mahalle sakinleri ile sohbet eden Başkan Üzülmez son olarak doğup büyüdüğü mahalle olan Şefkatiye Mahallesi’nde Mahalle Muhtarı Musa Mut ve hemşehrileri ile biraraya geldi.

 

Kartepe’nin geleceğini şekillendirecek “41 vizyon proje” ile yeni yönetim modeli çerçevesinde katılımcı bir idare örneği sergilediklerini dile getiren Başkan Üzülmez, vatandaşları tek tek dinledi ve seçim beyannamesinde de yer alan, ilçenin bilinen sorunlarının çözümü için ürettikleri projeleri tek tek hayata geçirmeye başladıklarını kaydetti. 30 Mart Yerel Seçimleri sonrası mahalle statüsüne kavuşması köylerden biri olan Karatepe Mahallesi’nde 5 yıl süreyle vergiden muaf olduklarını hatırlatan Başkan Üzülmez, “Mahallemizde, köy tüzel kişiliğinden belediyeye geçen yerler arasında yer alan meyve bahçelerimiz var. Bu ve benzer arazilerin elverişliliği bakımından Ketenciler’de hayata geçirilen Ekoköy Projesinin bir benzerini de burada hayat bulabilir. İnsanların bunalınca dinleneceği alanlardan birini de bu mahallemizde uygulayarak ticari hayata da canlılık kazandırabiliriz” dedi.

 

Şefkatiye’nin çocuğu olması nedeniyle özelde Arslanbeyli, genelde ise Kartepe’nin Belediye Başkanı olduğunu hatırlatan Başkan Üzülmez,  Karatepe, Arslanbey ve Şefkatiye Mahalleleri’nde alt yapı çalışmalarının hızla tamamlanarak üst yapı düzenlemelerinin yapılacağını kaydetti. Her yere eşit davranıp hizmette eksik kalan yerlere biraz daha fazla zaman ayıracaklarını belirten Başkan Üzülmez, “Özel mülkiyet sorunu olan yerlerde vatandaş muvaffakiyeti bekliyoruz. Sıkıntıları çözme noktasında ortak ve uzlaşmacı hareket etmeliyiz. Bölgenizdeki imar konularında ise şuyulandırma ile ilgili mahkemeye yapılan itirazların sonuçlandırılmasını bekliyoruz. İlçede etkili olan ve maddi hasara neden olan sel afeti sonrası alt yapı sorununun giderilmesi için gerekli kaynak sağlanarak, proje çalışması ile birlikte yeni düzenlemeler ivedilikle yapılacak. Bu mahalle gezilerimizle de sizlerin belirttiği noktaları projeye dahil ettireceğiz” şeklinde konuştu.

 

Köy konağı, kültür merkezi, üniversite alanının geliştirilmesi, Karatepe’den başlayıp Maşukiye’ye uzanan yürüyüş yolu, Kartepe yolu ve kapalı pazar alanı projesi gibi bu bölgelerde hayata geçirecekleri projelerin son durumu hakkında bilgiler veren Başkan Üzülmez, “Belediyeciliğin gereği olan asfalt, parke ve kaldırım gibi çalışmaları hizmet olarak görmüyorum. Bu işler, Cuma Namazı nasıl bize farz ise bu işlerde aynıdır. Biz hayata geçireceğimiz 41 vizyon projemizle bölgemizde ticari hayatı canlandırmak ve bölgenin kalkınmasına vesile olmak en büyük hedefimizdir ifadesinde bulundu.

09 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR