Arızlı Öğrenci Yurdu açıldı

Bin 650 kişi kapasiteli olan yurtta şu ana kadar 480 öğrencinin kayıt yaptırarak kalmaya başladığı bildirildi.   Kocaeli Vali Yardımcısı Abdullah Et...

BÜYÜT

Bin 650 kişi kapasiteli olan yurtta şu ana kadar 480 öğrencinin kayıt yaptırarak kalmaya başladığı bildirildi.

 

Kocaeli Vali Yardımcısı Abdullah Etil, öğrenci yurdu olarak kullanılacak olan Arızlı Konutları’nda incelemede bulundu. Kocaeli Öğrenci Yurdu Müdürü Sürmeli Gökçe ile birlikte yurt idaresinde basın mensuplarına öğrenci yurdu ile ilgili açıklamalarda bulunan Vali Yardımcısı Abdullah Etil, yurtlarda kayıtların yapıldığını dile getirdi.

 

1650 ÖĞRENCİ KAPASİTELİ

9 Kasım’da Vali Hasan Basri Güzeloğlu ile birlikte yurtta inceleme yaptıklarını dile getiren Abdullah Etil, “Bu gezinin ardından valimiz, Gençlik ve Spor Bakanı ile görüşerek yurdun açılması yönünde karar verildi. 10 Kasım’dan itibaren kayıtlar başladı. Hala devam ediyor. Yurdun kapasitesi 1650 kişilik. Sınav haftası olması sebebiyle öğrenciler yoğun bir şekilde yurdumuza kayıt yaptırmadı” dedi.

 

480 ÖĞRENCİ KALIYOR

Şu ana kadar 480 öğrencinin yurda kaydının yapıldığını dile getiren Etil, “Öğrencilerimiz şu anda yurtta kalıyorlar. Herhangi bir sorun yok. UKOME yetkilileri de düzenli olarak merkeze gelerek sorunları yakından takip ediyor. Valimiz ve ben de aksaklığın yaşanmaması için sürekli denetimdeyiz. Bu konuda herkes oldukça hassas davranıyor” şeklinde konuştu.

 

VELİLER DE MEMNUN

Vali Yardımcısı Etil ve Yurt Müdürü Gökçe, basın mensuplarına öğrencilerin kaldıkları daireleri de gezdirerek yurtta kalan öğrencilerle bir süre sohbet ettiler. Öte yandan yeni kayıt yaptırmaya gelen öğrenci velileri de, hazırlanan yurdu gezdiklerini ve çok beğendiklerini belirttiler.

24 Kasım 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR